Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i mirabelki! Sprawa wygląda następująco. Mojej żonie nie działa karta SIM w telefonach marki Xiaomi. Czy to możliwe że Xiaomi w jakiś sposób blokuje kartę? Bo na początku działało potem moja żona upuściła telefon ( redmi note 5) i przestał działać ekran, więc w szufladzie znalazłem moja starą redmi note 3 i wszystko bylo ok ale potem po kilku dniach karta przestała działać. Kupiłem dzisiaj redmi note 8 wkładam kartę no i dalej nie działa. Na początku myślałem że to wina karty więc wsadziłem ja do swojego telefonu Huawei p20 pro i hula aż miło, gdy ja wkładam swoją kartę do redmi 8 to też działa (ta sama sieć). Dziwne prawda? Jakieś porady? Może da radę to skonfigurować?

P.s dodam że w redmi note znajduje sieć ale nie może się z nią połączyć i nie pokazuje zasiegu

#telefony #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochopyta
  • 9
@Hartrok: mam redimi note 4, ta sama sytuacja w ciągu 1,5roku. Działam na telefonie na dwie karty SIM. Karta z organge działa od nowości bez problemu. Karta z plusa już dwa razy wysiadła- brak jakichkolwiek objawów, poprostu telefon jej nie czyta i tyle. Zamiana slotów nic nie daje, włącz/ wyłącz również. W innych telefonach nie sprawdzałem.