Wpis z mikrobloga

@AchtKommaAcht: bardzo sceptycznie do tego pomyslu podchodzilem ale jak zaczalem czytac o tym to doszedlem do wniosku ze ten program po prostu sie opłaca.

Masz dwie opcje:

-wypłacasz te środki co miesiąc i wychodzi tak jakbyś dostał podwyżkę około 0,5-1% pensji netto ale tracisz wszystkie bonus powitalne i dopłaty przez państwo(dodatkowo Twoje składki nie sś potracone o podatek ale składki pracodawcy są obniżone przy wypłaceniu
  • Odpowiedz
@Llukaszszz: zapewne też kamapania poszla u pracodawcy. Po prostu jak pracownik rezygnuje z tego programu to on ma zaoszczedzona kase :)

Spokojnie do tego programu nawet jak sie wypisales to i tak zostaniesz znowu zapisany po 3 czy 5 latach :)

A jak sie boisz ze jednego wieczoru ustawa pojdzie ze beda chcieli zabrac srodki ktore masz na ppk to korzystaj z 1 scenariusza, ktory opisalem i wyplacaj to siano
  • Odpowiedz
@dzester: Nie, zrezygnowałem dobrowolnie z tego programu podpisując stosowny dokument i nie zapiszą mnie z powrotem, bo program jest dobrowolny no i na własne życzenie zrezygnowałem z tego ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
zawsze lepiej oszczędzać nawet jeśli nie są to jakieś ogromne kwoty, niż potem nie mieć nic dodatkowo; to ppk jest dobrze pomyślane pod tym względem, można oszczędzać do emerytury albo w razie potrzeby wypłacić wcześniej to co się uzbierało;
  • Odpowiedz