Wpis z mikrobloga

Czy też uważacie, że dwuczłonowe nazwiska u kobiet mężatek to wieśniacka próba podniesienia rangi swojej osoby? taka Pani Aneta Taka-Owaka to brzmi prawie jak hrabianka... sam mam koleżankę nauczycielkę, która zostawiła swoje rodowe nazwisko tylko z tego powodu żeby podkreślić jaka to jest ważna a oba nazwiska są długie i teraz ma problem żeby zmieścić się w kratki w różnych formularzach... ¯_(ツ)_/¯
#logikarozowychpaskow
  • 20
  • Odpowiedz
@crazykokos: może Alina Malinowska jest jakąś znaną dentystką w mieście albo biegaczką i jej osoba kojarzy się z tym nazwiskiem. A zmieni na Alina Krzak i weź ją potem znajdź, jak nawet nie wiesz czy wyszła za mąż. Ale jak jest zwykłym człowieczkiem to rzeczywiście bez sensu zostawiać xD
  • Odpowiedz
?@FrikoAZS: a co ci do tego? js #!$%@? jak mnie denerwują ludzie co zawsze wymyślają bzdury i mówią innym jak żyć
ps wymień jakąś chrabinę z dwoma nazwiskami, bo zwykle to jedno szlacheckie z tego co kojarzę
  • Odpowiedz
@misja_ratunkowa: moja różowa ma zamiar tak zrobić, twierdzi że po prostu jej się moje nazwisko nie podoba (ona ma rzadkie nazwisko niemiecko brzmiące, fajne nie powiem). Niech se robi co chce, czasem się tylko śmieje że to głupie i czy ma zamiar robić karierę profesorską.
  • Odpowiedz
@galonim: dziwne babki znasz.

Mi mąż powiedział dokładnie to samo, dodał że na głęboko gdzieś, jakie będę mieć nazwisko, bo jemy zalezy na mnie i byciu ze mba, a nie oznaczeniu mnie nazwiskiem.
I przecież to jest logiczne podejście bardzo. O co to się obrażać?
  • Odpowiedz
@FrikoAZS: Nie. Nawet jestem za pozostaniem kobiety przy jej nazwisku panieńskim, jeżeli swoją pracę doszła do wypracowania swojej własnej marki. Ale to już skrajność :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Poli_rec mam koleżankę lekarkę, jest ze znanej rodziny lekarskiej i w tym przypadku rozumiem czemu chciała zostawić swoje nazwisko rodowe. Ma teraz dwuczłonowe i jedzie na fejmie ojca w swoim zawodzie... Ale przynajmniej ma powód żeby tak zrobić.
  • Odpowiedz