Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które zajmują się montażem filmów. W te wakacje podczas podróży zrobiłem sporo ujęć dronem oraz telefonem (sporo 4K). Jako, że mój obecny laptop nie jest w stanie nawet odtworzyć (bardzo klatkuje przy odtwarzaniu 4K) a co mówić o próbie montażu (zapewne jeszcze gorzej - nie próbowałem) jestem chyba zmuszony do zakupu jakiegoś dobrego sprzętu. #montaz #montazfilmow #grafika #4k #hd . Nie jakaś górna półka, ale coś co będzie w stanie pociągnąć temat "amatorsko".

Mirki pomóżcie z jakimś doborem. Pozdro
  • 8
  • Odpowiedz
@emixel: Spróbuj w swoim programie do montażu zrobić „proxy” - to są małe pliki poglądowe, w mniejszej rozdzielczości, lekkie do montażu - przy renderze program sam podmienia proxy na właściwe pliki i na starym kompie i 8k możesz montować :)
  • Odpowiedz
@emixel: Ja mówię tylko tyle, że montowanie surowego 4k wymaga jakiegoś potwornego sprzętu i dlatego łatwiej i wygodniej jest montować w niższej rozdzielczości przez właśnie proxy. To tak jak z grami - w niższej rozdziałce będą działać lepiej niż w wyższej ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@emixel: No zależy czy Twój komp uciągnie proxy xd ale to ze 4k z drona muli to norma - zazwyczaj drony piszą w h265, który raczej jeszcze nie ma wsparcia sprzętowego. Tak czy inaczej próbuj proxy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@emixel: tylko licz się z tym że o ile montaż będzie znośny, to czasy renderow jeśli to jakieś dłuższe filmy już nie
  • Odpowiedz