Wpis z mikrobloga

@chozi: transponder nie ma czestotliwosci tylko kod, to tak na marginesie, ale z tego co widac to w tym samolocie nie dziala jeszcze jego ustawianie, bo powinno ci pokazac cyferki po przelaczeniu z trybu off
  • Odpowiedz
  • 0
@Chlopiec_z_drewna: Shift alt w najwyraźniej działa, bo jak wcisnąłem to znów każe mi zresetować transponder do kodu 6546. Ale nadal nie widac nic na wyswietlaczu. Wyglada na to, że ten samolot w tej grze to jeden wielki latający BUG. W międzyczasie zdążyłem pare filmów na YT obejrzeć i ten chyba najlepiej podsumowuje, jak to tu działa.

A320neo wylatałem 100h i zero błędów....
chozi - @Chlopieczdrewna: Shift alt w najwyraźniej działa, bo jak wcisnąłem to znów k...
  • Odpowiedz
@chozi: od zawsze (no powiedzmy od fs2002, bo wcześniej nie miałem świadomości istnienia dodatków) traktowałem produkt jako podstawkę do rozszerzeń; teraz filozofia trochę się zmieniła, niemniej dobre samoloty to dalej będą produkcje zewnętrznych developerów
  • Odpowiedz
  • 0
@Chlopiec_z_drewna: No ja mam ten problem, że to mój pierwszy w życiu symulator lotu (lvl 35 here) i stąpam w tym temacie, jak dziecko we mgle. Dziesiątki godzin przesiedziałem w instrukcjach i na filmach, ale takie błędy potrafią zabić w coś w człowieku.

Szczerze to nawet nie wiem, jak korzystać z dodatków i instalować je - grał przez Xbox game pas na PC. Kolejna rzecz, która muszę nadrobić.
  • Odpowiedz
@chozi: mógłbyś być moim synem (ʘʘ)
wygórowane oczekiwania zabijają przyjemność latania; wiem coś o tym, bo zmarnowałem dziesiątki godzin porównując POH jakiegoś samolotu z tym, co jest w symulatorze i tracąc czas na szukanie rzeczy, których w programie nie było lub nie były symulowane; sporo czasu zajęło mi przekonanie samego siebie, że to tylko zabawa i ma sprawiać przyjemność i że jeśli nie zrobię pełnej checklisty to
  • Odpowiedz
@Chlopiec_z_drewna: Ja sie już zniechęciłam, kupiłam sprzęt, starałam się, ciągle lądowałam na jakiejś górze. Mega to słabe. W dodatku gra nie widzi joysticka i sama mam odgadywać co jest czym i do czego.

Jeśli gra wymaga umiejętności prawdziwego pilota i miliona godzin treningów to sie poddaje :((
  • Odpowiedz
@arinkao Przykro mi.
Ale lądowanie na górze to akurat było wyzwanie (inne też trudne) podobnie jak bush tripy - raczej nie dla zupełnie początkujących.
Nie wiem jaki masz sprzęt i dlaczego nie widzi dżojstika, wiem, że były sygnały z problemami ze sprzetem. Ja mam.akurat kontrolery z listy obsługiwanych i nie było żadnych klopotów. Poza przypisaniami do osi i przycisków, bo to wydało mi się bardzo nieintuicyjne ( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz