Wpis z mikrobloga

Cześć i czołem, dostałem zlecenie na utworzenie sklepu internetowego, jutro mam prezentacje oferty. Klient chce: najlepiej z szablonu, nie zapłacić milionów oraz zależy mu na szybkości wprowadzenia strony w obieg(mówił że nawet na tą chwilę tj. wrzesień wystarczy strona typu "stay tuned"). Sklep niewielki, 30-50 produktów, z powodów prawnych brak możliwości sprzedaży online ¯\_(ツ)_/¯ . Teraz moje pytanie brzmi, dedyk, SaaS czy może Open source? Najbardziej bym się skłaniał na połączenie WordPress + WooCommerce, ze względu na nie tak drogie pluginy, elastyczność, możliwość personalizacji i łatwość w obsłudze, lecz biorę tez pod wzgląd PrestaShop, OpenCart oraz shopify. Też dla klienta jest ważne SEO. Który z skryptów e-commerce będzie najlepszym wyborem i dlaczego? Albo może dacie jakieś inne propozycje?

  • 12
  • Odpowiedz
z powodów prawnych brak możliwości sprzedaży online


@Szalaputka: i klient chce robić sklep internetowy? albo nie ogarniam albo coś tu jest nie tak :D Chyba że chcesz zrobić tylko katalog z ofertą bez możliwości zakupu i jakiś kontakt
  • Odpowiedz
@Kien: Niby brzmi to głupio, bo mógłbym mu machnąć prostą stronkę, ale jemu zależy na "przyszłości" czyli uzyskaniu praw do sprzedaży i możliwości sprzedaży przez stronę (wybór dostawy, płatność itd)
  • Odpowiedz
@Szalaputka: no niekoniecznie głupio, bo może chcieć zarządzać stanem magazynowym i innymi rzeczami, więc nawet teraz widzę zasadność. Ja bym poszedł w WP + Woo + Plugin który wyłącza płatności, i na przyszłość będzie można go wyłączyć i zmienić na regularne płatności albo przy odbiorze w sklepie. Jakiś ładny szablon, albo jak jakiś budżet będzie to storefront i go jakoś ładnie przerobić i gotowe.

Na tych SaaSach się kompletnie nie znam
  • Odpowiedz
@Kien: jak surfuje po necie, zarówno po polskich jak i angielskich stronach, to woo daje zajebistą elastyczność a z kolei presta bywa bardzo zasobożerna i wolniejsza niż woo, oraz droższa jeśli chodzi o pluginy. W przyszłości wraz z rozwojem firmy, pewnie będa chcieli się przerzucić na coś lepszego, ale na tą chwilę nie chcą wydawać kroci na stabilny i mocny serwer, który potrafi, no nie oszukujmy się dużo kosztować. Za to
  • Odpowiedz
@Szalaputka: no tak mi się wydawało że te saasy to gówno :p No to już masz odpowiedź. Tylko nie zajeb tego milionem pluginów bo WP jest dość łatwo zabić, no i odpowiednie zabezpieczenie WP i regularne kopie.
  • Odpowiedz
@Szalaputka: To nie ma za bardzo znaczenia czy WP czy coś innego. Certyfikat, jeśli chodzi Ci o SSL to raczej jest już standard a do sklepu to już w ogóle. Jeśli chodzi o RODO to jest przykładowa polityka prywatności którą można dostosować, ale sugerowałbym poszukać czegoś w necie i dostosować do klienta. Na pewno musisz mieć przy zamawianiu zgody na przetwarzanie danych + na przyszłość na marketing.
  • Odpowiedz
@Kien: widzę że masz doświadczenie w e-commerce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czy w razie czego mogę uderzać po porady w trakcie tworzenia sklepu? Namówię klienta tak czy tak na WP+WOO gdyż dla mnie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie(ze względu na możliwość modyfikacji, co nie powiem, lubię i pozwala mi na lepsze trafienie w gusta klienta) oraz większą pewność niż jakiś SaaS typu Shoper (który dobrych opinii nie
  • Odpowiedz
@Szalaputka: mam doświadczenie ale bardziej jeśli chodzi o procesy, takie ogólne ogarnięcie, wyceny, projektowania, rozumiem od strony technicznej jak to działa ale nie jestem programistą więc w jakiś kwestiach typowo programistycznych nie pomogę, ale pytać możesz :p tylko mam teraz tyle roboty że nawet nie powinienem Ci odpisywać tylko się zabrać w końcu za nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kien: ja biorąc ten projekt, miałem 3 w kolejce, ale jeśli ten projekt sfinalizuje, będę mógł ruszyc ze swoim biznesem. Ale o wycene mogę uderzyć, bo nie jestem pewien swojej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz