Wpis z mikrobloga

Naturehike - czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej firmy, jakości i wytrzymałości sprzętu?
Chce kupić większy plecak do użytku sporadycznego (raz do roku, na tydzień) i nie wiem, boje się że chińskie, a w necie dosyć mało opinii albo sponsorowane.

#gory #trekking #turystyka
  • 8
  • Odpowiedz
@WujcioWojciu: Dobrej jakości chińczyk, mamy w ekipie materace turystyczne, namioty, składany stolik i jeszcze parę dupereli. Nie ma się co obawiać, można kupować, szczególnie że można też kupić normalnie w Polsce.
Jeśli zaś chodzi o plecaki, to jednak jest zawsze spore ryzyko - nie tak łatwo zaprojektować dobry system nośny, a nie wiem, w jakim stopniu to się Nateurehikowi udało. Bezpieczniejszą opcją byłby z rozwiązań tanich Decathlon. A z jakościowych
  • Odpowiedz
@WujcioWojciu: Z namiotu jestem zajebiście zadowolony, wszyscy znajomi również.
Z materacami gorzej. Wszyscy którzy mieli (w sumie 6 materacy) się rozszczelniły i puszczały. Ponoć nowsze wersje są lepsze pod tym względem.
  • Odpowiedz
Miałem namiot NH. Niby wszystko spoko, fajne rozwiązania, dobrze radził sobie w deszczu. Ale w ciągu pierwszych kilku dni wypruły mi się dwa zaczepy do stelaża - te w podłodze, które są niezbędne żeby on w ogóle stał. Wszystko inne spoko, tylko co mi z namiotu, który wymaga prowizorycznej naprawy, żeby w ogóle dało się go rozłożyć. Sklep przyjął reklamację i zwrócił mi kasę. Także mam mieszane uczucia. Ogólnie (biorąc jeszcze pod
  • Odpowiedz
tylko kwestia kontroli jakości w danej serii


@rocketman: I właśnie to jest główny problem z chińskim sprzętem. Dwie sztuki tej samej rzeczy mogą mieć znacząco różną jakość, głównie w wykończeniu i detalach. Jeszcze NH jakoś to kontroluje, ale inni chińscy producenci mają z tym duże problemy. Renomowanym firmom takie wpadki zdarzają się dużo rzadziej, ale cena też jest odpowiednio wyższa.
  • Odpowiedz
@tajiri: Dlatego jeśli cena kusi to zakupy tego sprzętu można rozważyć, ale lepiej nie przecierać go na "wyprawie życia" i wybrać sklep, który kulturalnie obsłuży ewentualne zwroty.
  • Odpowiedz
  • 0
@Afrati chyba mnie przekonałeś i patrząc na komentarze to dorzucę na coś lepszego (zazwyczaj to robię) plecak jest jednak ważnym elementem, to nie jakieś siedzisko :D
A możesz coś polecić? Mniej więcej 70l i chciałbym ok 800 zł
  • Odpowiedz
@WujcioWojciu: Klasykę polecę, czyli albo Gregory Zulu 65, albo Osprey Kestrel 68. Zmieścisz się w budżecie, a oba plecaki poza fantastycznymi systemami nośnymi oferują dostęp od góry, od dołu i otwieranie panelowe. Znajdź sklep turystyczny w okolicy, to popularne modele, przymierz koniecznie z obciążeniem.
  • Odpowiedz