Wpis z mikrobloga

W ostatniej ankiecie pytałem Was o to, kto awansuje do NBA Finals - Miami czy Boston. 47 głosów otrzymał zespół z South Beach, 43 głosy Celtowie, a 26 osób po prostu liczy na świetną serię i niech wygra lepszy. Pierwszy mecz nie rozczarował.

Dziś 16 września. 86 lat kończy Elgin Baylor, słynny Hall-of-Famer, 11-krotny All-Star, 10-krotny All-NBA, prawie 850 meczów w NBA. Przegrał osiem finałów NBA w karierze, niemal wszystkie przeciwko Boston Celtics, a mimo to jest legendą. Tak trzeba grać.

#nbanews - wracają emocje, wracają play-offs.

--------------------------------------------------------------------------------------

Miami Heat nie przestają wygrywać, dziś pokonali Boston Celtics po dogrywce, ozdobą której był fenomenalny blok Bama Adabayo. Dla Heat play-off career-high zaliczył Goran Dragić (29 punktów), który po raz siódmy w tych PO robi 20+ punktów w meczu.

Jimmy Butler w RS rzucał za trzy ze skutecznością 24.4%. W tegorocznych play-offs ta skuteczność wynosi 52.4%.

Tyler Herro był zaledwie jedną asystę od historycznego triple-double - dziś miał 12 punktów, 11 zbiórek i 9 asyst. Jedna asysta więcej i Herro zostałby drugim najmłodszym koszykarzem z play-off triple-double w historii ligi (młodszy tylko Magic Johnson).

Brad Wanamaker to pierwszy Celt od 1983 roku, który z ławki notuje 5+ przechwytów w meczu play-offs.

Jayson Tatum rzucił 30 punktów, miał 14 zbiórek i 5 asyst. Dołączył tym samym takiego grona: LeBron James, Tracy McGrady i Luka Doncić. Oni wszyscy to jedyni koszykarze, którzy od 2000 roku mając nie więcej niż 23 lata notowali mecz 30/10/5 w play-offs.

Los Angeles Clippers odpadają z gry, no przykro mi bardzo, hehe. Denver już po raz drugi w tych play-offach biorą game 7 i na pewno postawią się faworyzowanym Lakers w finałach konferencji.
Nikola Jokić kończył mecz z 16 punktami, 22 zbiórkami i 13 asystami - to jego drugie triple-double w game 7 play-offs. Żaden inny zawodnik nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

#dailyreminder, że Clippers oddali wszystkie swoje first-round picks & swaps do 2027 roku. Oczywiście, jak masz okazję wziąć pakiet Kawhi & Paul George, to nie kalkulujesz, tylko go bierzesz (zwłaszcza Kawhiego świeżo po championship season). Niestety, obaj już za rok będą mieli możliwość opuszczenia Clippers. Okienko mistrzowskie LAC wygląda więc na naprawdę krótkie.

Muszę to napisać, choć pewnie przewinęło się już masę razy we wszystkich koszykarskich mediach: Denver Nuggets to pierwszy zespół w historii NBA, który dwa razy w jednych play-offs wyszedł z 1-3 i wygrał serię w game 7. Czapki z głów.

Doc Rivers zalicza trzecią kompromitującą serię w karierze, gdy z prowadzenia 3-1 robi się 3-4. Teraz do CV wpisze dobie Denver, od 2015 roku ma tam też Clippers vs. Rockets, a od 2003 roku - Magic vs. Pistons.

Jamal Murray rzucił 40 punktów - to drugi najmłodszy koszykarz w historii, który zalicza taką ilość punktów w game 7. Młodszy był jedynie LeBron James.

Lou Williams był 4/27 za trzy w serii z Denver, a Kawhi i PG wspólnie uciułali zaledwie 24 punkty (all hail to Kobe xD) na 10/38. Mizernie.

Wstawiam, bo #mniesmieszy: The LA Clippers traded more first round picks (5) for Paul George than field goals he had tonight (4) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nba #sport #koszykowka #heatculture #miamiheat #celticspride
TetraHydroCanabinol - W ostatniej ankiecie pytałem Was o to, kto awansuje do NBA Fina...

źródło: comment_1600236229fM7XPKlJieS5zPGXn7PgIs.jpg

Pobierz

Najlepszy center w lidze obecnie to:

  • Joel Embiid 4.0% (7)
  • Bam Adabayo 6.9% (12)
  • Nikola Jokić 80.0% (140)
  • KAT 6.9% (12)
  • ktoś inny 2.3% (4)

Oddanych głosów: 175

  • 13
@TetraHydroCanabinol:

Lekko ponad rok temu napisałem te słowa:

„Strasznie szanuję Clippers za poprzedni sezon. Pozbyli się dużych nazwisk (Jordan, Paul, Griffin). Weszli do playoffs. Co prawda z ósmego miejsca, ale jednak. Stawiali opór GSW, wygrali dwa mecze. A teraz podpisali Kawhi i PG13.

Wow.”

I co? I nic. Miało być świetnie, miały być derby LA w finałach konferencji, a tu lipa. Strasznie się zawiodłem na tym projekcie, mimo że nie jestem
@Gohji: Akurat KAT mógłby konkurować z Jokiciem gdyby grał w organizacji którą zarządzając ludzie z rozumem i godnością człowieka. Obawiam się że czeka chłopaka przypadek podobny do Garnetta.
@SenegalMamWSercu: TOP 3 najgorszych organizacji w lidze. Młody grajek po drafcie powinien się tam tylko wypromować i uciekać jak najszybciej (co mam nadzieje zrobi Trae Young bo szkoda chłopa na Hawks). O tym że KAT nie jest bystry nie wiedziałem, zawsze wydawał mi się w miarę ogarnięty w porównaniu do takiego Embiida xD
@UrbanNaszPan: CC Poszedł do Hawks, to nie będą już chyba tacy chłopcy do bicia, ale szczerze mówiąc nigdy się nie interesowałem atlantą i nie wiem nawet jak działa teraz ta organizacja... Trochę wstyd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
KAT to nie jest typ pokroju michaela beasley'a, bez obaw. On po prostu musi zmienić klub.
Ale co do Embiida to wystarczy na niego popatrzeć i też mam takie wrażenie