Wpis z mikrobloga

Żeby w Polsce żyć godnie to trzeba zarabiać powyżej 10k pln i to starczy Ci na prawdziwą żywność, ubrania, rozrywkę i mieszkanie, które nie wygląda jak nora. Powiem tak, byłem zmuszony żyć przez 2 miesiące za 3000zł netto i to jest jakaś tragedia. Nie wiem jak robactwo może za takie sumy żyć i jeszcze rodziny za to utrzymywać.
W ten sposób PiS zawsze będzie wygrywał, rzucając postulatami o przywracaniu godnego życia. Nigdy nie dobiją do 10k+ socjali, a miliony ludzi będzie się łasić na każdy pieniądz.

#polska #gospodarka #pieniadze #polityka
  • 22
  • Odpowiedz
@Neganx: z pewnością jest tak jak mówisz XD życie za 3k to z pewnością udręka i będzie się ciągnęło za tobą do końca życia jak fatum.
  • Odpowiedz
@Neganx: Dlatego Polacy to takie wredny kut...., bo żyją jak robaki; ciasne mieszkania w wielkiej płycie, stare samochody, ubrania ze szmateksu, do gara wrzucić byle tanie gówno z biedry. I tak się kręci życie w demokracji ludowej.
  • Odpowiedz
Powiem tak, byłem zmuszony żyć przez 2 miesiące za 3000zł netto i to jest jakaś tragedia.


@Neganx: przecież jedzenie ponad stan nie kosztuje więcej jak 800zł, chyba że się żre naprawdę jak świnia
  • Odpowiedz
@Neganx: żeby 800zł ci nie starczało na utrzymanie to nie wiem co musiałbyś robić, chyba codziennie jeść obiad na 3 osoby, albo jadać w KFC, nawet jak kupisz mięso które jest te 20zł za kilogram to starczy ci te 150g na jeden spory obiad
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: 800zł na 30 dni to jest trochę ponad 25zł na dzień. Jeżeli chcesz mieć zróżnicowaną dietę i dobre jakościowo produkty, a do tego chociaż raz w tygodniu wyjść zjeść coś w jakiejś restauracji to nie ma szans.
Chyba, że masz dużą rodzinę i kupujesz hurtowo, wtedy może, może...

I to mowa tylko o samym jedzeniu, a gdzie inne wydatki?
  • Odpowiedz
@Cykcyk1235: dziecko, pożądny obiad dziennie zrobiony w domu to max 15zł na dzień, nie pozdrawiam

100g ryżu; ok 60gr
100g mięsa wieprzowego/wołowego na jakiś gulasz to ok 5zł za gulasz
do tego pierdoły

więcej jak 300g obiadu nie zjesz bo to jest po prostu za dużo, obiektywnie nie wyjdzie więcej niż 10-15zł nawet jak się postarasz
  • Odpowiedz
i co ty niby na śniadanie miałbyś jeść, jajecznica to ok 1-2zł za 3 jaja, sery są tak samo tanie
co niby na kolacje jesz jak ona ma być lekko strawna?

nawet jak wydasz 20zł dziennie to wyjdzie to 140zł na tydzień
  • Odpowiedz
@Cykcyk1235: no to wyjedź do niemiec z językiem skoro masz taki zawód że wyciskasz 3k na rękę, a nie żresz jak świniak i burżuj z zarobkami na poziomie 670€ z gigantycznymi rachunkami, jaja sobie robisz?
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: a kto w ogóle powiedział, że na rękę mam 3k i że pracuję w Polsce? Niemieckiego akurat nie umiem, bo w pracy wystarczy mi angielski.

Nie nakręcaj się tak, bo Ci żyłka pęknie. Zarabianie okolic najniższej może być frustrujące, ale to nie znaczy, że trzeba się wyżywać na innych.
  • Odpowiedz
@jacieniemog28: w ogóle co ty pieprzysz o burżujach, opisujesz jedzenie mięsa mielonego z wieprzowiny - to jest jedzenie odpadków i mówisz, że inni też mają tak jeść
@Cykcyk1235: z tym jedzeniem to ostro pojechała:
100g ryżu, 150g mięsa mielonego = <300kcal i oczywiście z biedry
  • Odpowiedz