Wpis z mikrobloga

Mam już powoli dość Aliexpressu i ich Paczkomatów. Mogliby się wziąć w końcu za tych sprzedawców. Postanowiłem dokupić trochę maseczek i zamówiłem ostatnio 3 paczki od 3 różnych sprzedawców do Paczkomatu w Katowicach. Finalnie po dwóch tygodniach wszystkie paczki doręczone. Tyle że żadna nie do mnie. Jedna Pocztą Polską komuś w Częstochowie a dwie pozostałe do Paczkomatu ale w innych rejonach Polski.
Przykładowo:
https://alipaczka.pl/m/search.php?number=653399980095050008532425
https://alipaczka.pl/m/search.php?number=00459007738815276837
Oczywiście dispute z powodem nie otrzymanej paczki nie da się kliknąć bo w ich trackingu jest że paczka doręczona. Pewnie wystarczy że sprzedawca wklei jakikolwiek tracking który kończy się na delivered i według Ali paczka doręczona. Co wtedy najlepiej zrobić? Od razu dispute ale kliknąć w powodzie że paczka otrzymana ale uszkodzona i dopiero w opisie wyjaśnić co i jak? Czy oni to w ogóle zrozumieją? Pewnie kasę odzyskam ale dużo osób zapomni o paczce, nie sprawdzi na bieżąco i sprzedawcy mają świetny sposób na oszukanie kupującego.
#tracking #aliexpress
  • 15
Mam już powoli dość Aliexpressu i ich Paczkomatów


@Imagination: Ciekawostka: Aliexpress nie ma paczkomatów w Polsce.

Finalnie po dwóch tygodniach wszystkie paczki doręczone. Tyle że żadna nie do mnie.


Zostałeś oszukany.

Co wtedy najlepiej zrobić?


Wszczynać spór w momencie, w którym ten, komu wysłali, odebrał.
Dodajesz zdjęcia mapy ze wskazaniem dokąd miało trafić, a dokąd trafiło.
MI wtedy zwracają pieniądze, a sprzedawca dostaje ode mnie opinię, że jest oszustem.
Niektórzy nawet
Pobierz C.....n - > Mam już powoli dość Aliexpressu i ich Paczkomatów

@Imagination: Ciekaw...
źródło: comment_1600165138XE8fDnRzJKdy7exy4npYKT.jpg
@Imagination: Czyli znów trafił się je*** żółty oszust. To ostatnio prawdziwa plaga. Pisałem o tym niedawno: https://www.wykop.pl/wpis/50484481/aliexpress-alipaczka-tracking-moglby-mi-ktos-wyjas/#comment-178795499
Tu podobny przypadek i mirek #!$%@? prawie na 2 tys. zł: https://www.wykop.pl/wpis/50790269/mirki-z-aliexpress-prosba-o-pomoc-zamowiona-hulajn/
Ludzie piszą, że czasem udaje im się wygrać, jeśli otworzą spór z powodem "wrong address" z listy i jako dowód załączają mapę (np. z google map) i pokazane dwa punkty, gdzie zamówili i gdzie przesyłka dotarła (wyznaczenie trasy).
Niestety kupując na Aliexpress
Ciekawostka: Aliexpress nie ma paczkomatów w Polsce.


@ConanLibrarian: Serio? Wiadomo że chodziło o ich metodę wysyłki a nie że Paczkomaty Inpostu należą do Aliexpressu.

@Setral: U mnie na szczęście chodzi o jakieś drobne za maseczki. Ale chciałem tylko pokazać jak wielka to jest ostatnimi czasy plaga i faktycznie zamawiając jakąś hulajnogę czy telefon możemy dużo stracić. Paranoja że w ogóle trzeba się starać, wysyłać dokumentację, jakieś wyznaczone trasy z mapy
To tylko tylko skrót myślowy.


@Imagination: Tak, tak, oczywiście. I dlatego nazwa wielką literą, potwierdzająca, że oo nie potrafi napisać o co mu chodzi. Nie przekonuj mnie - miałeś szansę napisać z sensem.

Oczywiście, jeśli uważasz to za najważniejszy element w tej sprawie, to możemy dywagować...
Dobrze, masz rację


@Imagination: Wiem. Ja zawsze mam rację. Raz jeden nie miałem racji, ale potem się okazało, że się wtedy myliłem.

nadpobudliwy polonista


A to symptomatyczne, że ludzie kalający język ojczysty sądzą, iż polonista to obelga.
Często dodają, równie pogardliwym tonem, że jeszcze pewnie okulary ma, inteligent jeden!

W PRL o takich reakcjach mawiało się, że to tupet ćwierćinteligentów.

@ConanLibrarian: Chodzi o typ osobowości upierdliwego mądrali. Wątek jest o całkowicie czymś innym ale przypierdzieliłeś się do jednego zwrotu i ciągniesz te swoje mądrości już całą stronę rozwalając temat. Dumny z siebie że znalazłeś coś do czego możesz się gramatycznie przyczepić (mimo że jak zakładam od razu wiedziałeś o co chodzi). Nie będę już dalej odpisywał bo szkoda czasu na tą dyskusję.
Chodzi o typ osobowości


@Imagination: To nie jest osobowość, ale knajackie wychowanie - pisanie z błędami, bez szacunku dla czytających. Można być różnym, ale pisać jak ktoś normalny.
Czego ci życzę.
Jeśli tę parę skierujesz na tory dokształcenia się, to ludzie będą cię brać za kogoś na poziomie.
Serio.
@Setral: @AliPaczka: Piszę tylko żeby zostawić rozwiązanie dla tych, którzy później znajdą ten temat w wyszukiwarce. Pootwierałem na wszystko disputy z losowym powodem (bo po doręczeniu nie da się wybrać że przedmiot niedoręczony). Wybrałem więc że przysłali podróbkę a w komentarzu opisałem co i jak. Po 2 dniach włączyło się Aliexpress i na wszystkich zamówieniach zdecydowali że refund z powodem "package sent to wrong address". Mam nadzieję że faktycznie znają
@AliPaczka: "99% takich spraw udaje się wygrać przez dobrze opisany i udokumentowany spór. " czasem przeszkadzają ograniczenia długosci wiadomości
kilkaset znaków (odstępy się chyba wliczają) to czasem za mało. Ja radzę sobie korzystając z "edit", wcześniejsza wiadomość pozostaje ale nie wiem, czy jest wtedy brana pod uwagę! W przypadku "appeal" 1000znaków ale brak funkcji edycji. Poza tym brakuje możliwości załączenia pdf'a jako "evidence".
Mam właśnie duży problem, Odrzucono mój spór mimo,
@Imagination: @Setral: W przypadku "zwykłej" (niepaczkomatowej) przesyłki ze śledzeniem, nie miałem najmniejszych problemów z odzyskaniem pieniędzy przy tzw "fake tracking". Wybierałem opcję "wrong address" tak jak to pokazano powyżej. Dla pewności wysyłałem screena z Google maps z wyświetlonym dystansem (bo na szczęście adresy doręczeń były odległe). Mam nadzieję, że w przypadku przesyłek do paczkomatów działa to podobnie.