Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Na poddaszu będę ocieplać skosy pianą PUR aż do samej kalenicy. Poddasze chce podzielić na cześć mieszkalną i strych oddzielając to płytą OSB (podłoga strychu) oraz płytami gk (sufit części mieszkalnej). Między płytami gk a OSB będą przechodziły rury peflex od rekuperacji. I teraz mam pytanie - czy muszę dodatkowo ocieplić tą przestrzeń sufitu podwieszanego? Jeśli tak to może to być wełna?

#budownictwo #budowadomu #wentylacja #rekuperacja
  • 17
  • Odpowiedz
@Toudi92: Nie ma takiej potrzeby, daj tylko paroizolacje, jedyne co możesz zrobić to owinąć rury od rekuperacji wełną. I najlepiej zrobić sobie osobne pomieszczenie na rekuperator bo hałasuje
  • Odpowiedz
@Toudi92: jeśli masz pianę do samej kalenicy to nie musisz, nie mniej jednak aby wygłuszyć ewentualne stuki po podłodze strychu ja bym dał wełnę, nawet jakąś tańszą, byleby wypełnić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kenpaczi: a czy nie będzie tak że przez brak ocieplenia całe ciepłe powietrze będzie szło pod kalenicę i przez to będę mial większą kubaturę bo ogrzania?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jazuu: dokładnie. Druga sprawa to rury od rekuperacji. Nie będzie tam się skraplała woda jak nie dam izolacji między gk a OSB?
  • Odpowiedz
  • 1
@Toudi92 jeśli nie dasz izolacji to rury i tak pójdą w ciepłym pomieszczeniu. Ja na twoim miejscu chyba dałbym jakąś welne. Nie musi być jakaś niska lambda. Ile masz powierzchni stropu?
  • Odpowiedz
nie będzie tak że przez brak ocieplenia całe ciepłe powietrze będzie szło pod kalenicę i przez to będę mial większą kubaturę bo ogrzania?


@Toudi92: będzie, zwiększasz powierzchnię izolacji więc i większe straty ciepła będą
  • Odpowiedz
  • 1
@Toudi92 to nawet nie masz się nad czym zastanawiać. Za 30m2 wełny zapłacisz kilka stówek. Daj sobie 15cm nawet. Zwróci się na mniejszej kubaturze do ogrzania.
  • Odpowiedz