Wpis z mikrobloga

Jaki SDR wybrać do słuchania a jaki do nadawania?
ogólnie wiadomo, że : AirSpy > PlutoSDR > RTL-SDR > HackRF <= tu możesz zmienić mój pogląd( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Nie mam żadnego z nich, oprócz pierwszej generacji rtla - a chciałbym sobie kupić w końcu coś porządnego - jako odbiornik wspomagający.

Ogólnie Pluto działa w zakresie 325 MHz to 3.8 GHz Ale znalazłem inne SDR PLUTO:

ADI open source SDR, ADALM-PLUTO SDR, using AD9363, frequency range 70M-6Ghz, can send and receive at the same time in full duplex, XC7Z010 +512M running memory + 32M storage memory.
Upgrade the crystal oscillator to a voltage-controlled temperature-compensated TCXO, and reserve an IPEX socket for external clock input to AD9363. It is also supported by SATSAGEN software, which can be used as signal source, spectrum analyzer, and network analyzer.
As an SDR, it can support mainstream SDR software such as SDR#, HDSDR, SDRconsole, and has strong compatibility.
Finally, it is emphasized that the shell is made by hand, and the laser is opened by spike.

Ogólnie sama kość tu klik wyskoczy obrazek AD9363 działa 70M-6Ghz więc oryginalny pluto chyba było sztucznie blokowany, albo reszta komponentów nie dawała radę. I to czyni tę wersję pluto bardziej użyteczną do UKF!

https://www.aliexpress.com/item/4001286310887.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.22a52e0e1waAm0

Wady:
Nie widzę na płytce wyprowadzonych gpio - nie da się sterowac ptt i wyprowadzić sterowania do automatyki, przełączników PA ecetra, robi się to między innymi tak: https://www.f5uii.net/en/actualites/dual-ptt-switching-board-for-adalm-pluto-sdr/

Przynajmniej jest miejsce do podania sygnały clocka

kontynuacja tematu:
https://www.wykop.pl/wpis/52056001/jaki-sdr-mozecie-polecic-na-przesiadke-z-rtl-sdr-v/184613207/#comment-184613207
dla tego wołam @Drail: @lesio @SP8SKZ @FlyingSkyline @PrawieJakBordo
#sdr #baofeng #krotkofalarstwo
wiecejszatana - Jaki SDR wybrać do słuchania a jaki do nadawania?
ogólnie wiadomo, ż...

źródło: comment_1600025598Mmu7G0FproHxLwsJjRE8i2.jpg

Pobierz
  • 20
@zetisdead:

It seems that the current shipping version of the PlutoSDR uses the AD9363 chip which is restricted to a frequency range of 325 – 3800 MHz and bandwidth of 20 MHz. However, the higher end AD9364 chip which can support 70 MHz to 6000 MHz and 56 MHz of bandwidth is supposedly nearly identical to the AD9363 chip. The PlutoSDR can be tricked into seeing a AD9364 chip simply by
@wiecejszatana: to tak nie do końca z tymi czipami w plutosdr. Z tego co ja wiem to w pierwszej serii produkcyjnej tylko część sztuk faktycznie miała ten chip o szerszym zakresie częstotliwości i można było to zhackować banalnie dłubiąc w plikach konfiguracyjnych. Miałem PlutoSDR z tej pierwszej serii, zrobiłem ten hack i dupa, nie rozszerzył mu się nagle zakres. (uprzedzam, że już od dawna nie mam tego urządzonka)
@medevacs: @zetisdead:

w pierwszej serii produkcyjnej tylko część sztuk faktycznie miała ten chip o szerszym zakresie częstotliwości


Znalazłem taką informację:

Doesn't seem to work on the new 0.32 firmware! I just on this unit and struggled for a couple days as to why it wasn't working. Downgrading back to 0.31 solved it right away.


Extend pluti to 46MHz - 6GHz

To enable frequency mod:
fwsetenv attrname compatible
fw