Wpis z mikrobloga

Co się dzieje na Białorusi? Mój kolega pochodzący z Białorusi podjął się relacjonowania wydarzeń w tym państwie na Facebooku. Niemal codziennie krótkie podsumowanie. Śledź i wspieraj!

Będę wrzucać jego posty z podsumowaniem dnia pod tagiem #bialoruswalczy #bialorus #polityka

Źródło: https://www.facebook.com/hashtag/thedailybialorusin

11-12.09 #thedailybialorusin

⚡️11 września Swietłana Tichanowskaja obchodziła swoje urodziny. W imieniu The Daily Białorusin życzę jej wszystkiego najlepszego oraz jaj najszybszego objęcia należnego jej stanowiska Prezydenta Republiki Białoruś.

⚡️W BNTU (Białoruski Narodowy Techniczny Uniwersytet) od samego rana na korytarzach dyżuruje milicja. Działo się tak, przepuszczalnie dla tego, że Łukaszenka miał odwiedzić znajdującą się w pobliżu Akademię Nauk. Dużo tajniaków także odnotowano w okolicach wejść na stację metra “Akademia Nauk”.

⚡️Swietłana Tichanowskaja oraz Olga Kowalkowa nagrały wideo, w którym zachęcają wszystkich do wstąpienia do Rady Koordynacyjnej. Od dzisiaj każda osoba może dołączyć.

⚡️11 września odbył się sąd nad jednym z przedstawicieli komitetu strajkowego BielarusKalij. Przed budynkiem sądu zebrało się kilkadziesiąt osób. Nie obyło się bez aresztów.

⚡️W fabryce lotniczej w Baranowicach zaczęły się przesłuchania pracowników. Po tym jak 378 osób podpisało otwarty list do władz z wymaganiami zwolnienia więźniów politycznych, odsunięcia Łukaszenki od władzy oraz przeprowadzenia uczciwych wyborów.

⚡️CyberPartyzanci zhackowali kolejną stronę, tym razem Białoruskiego Lotto. Na głównej stronie umieścili życzenia urodzinowe dla Pani Prezydent.

⚡️Jak w każdą sobotę, 12 września odbył się Marsz Kobiet. Kundle Łukaszenki dostały komendę “brać” i przestały zwracać uwagę na to kogo łapią - nastoletnie dziewczyny czy emerytki. Co dalej, “twardziele”? Zaczniecie przedszkolaków aresztować?

Wołam: @Przwoj @Cierniostwor @hesoyamaezakmi @Nitro_Express
mamarysh - Co się dzieje na Białorusi? Mój kolega pochodzący z Białorusi podjął się r...

źródło: comment_1599975870Wr2jGnvFSJ1NsRfxRsrSOU.jpg

Pobierz
  • 1