Wpis z mikrobloga

@Dominias: kosztu ci nie podam, bo się nie orientuję wystarczająco, ale planujesz jakoś wzmocnić miejsce, gdzie poszerzysz otwór? Wiesz, że będziesz potrzebował wstawić jakiś dwuteownik jako nowe nadproże? No i tak zgodnie z przepisami na coś takiego powinieneś mieć projekt przebudowy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@aksal89: temu pytam tutaj, bo jak będę gadał ze specem, który się tego podejmie to chcę mieć zarys tego co trzeba zrobić i ile to może kosztować, żeby mnie w #!$%@? nie porobił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ksiak: oczywiście, że da się uniknąć zaczerpując rady na wypoku. Przykładowo szukałem majstra do podniesienia posadzki, wymiary podałem i mi doradzili tutaj co trzeba będzie zrobić i że robocizna wyniesie mniej więcej 800-1000zł. Ogłosiłem się, że szukam speca od tego - przyszło dwóch jonków i zawołali jeden 1500, drugi 2000. Ale poczekałem, zgłosił się trzeci, przyszedł, pomierzył, podał jaki towar kupić itd. a robocizne wycenił na 700zł. Pewnie gdyby nie pytanie
  • Odpowiedz
że da się uniknąć zaczerpując rady na wypoku


@Dominias: no raczej nie tutaj.

Przykładowo szukałem majstra do podniesienia posadzki, wymiary podałem i mi doradzili tutaj co trzeba będzie zrobić i że robocizna wyniesie mniej więcej 800-1000zł. Ogłosiłem się, że szukam speca od tego - przyszło dwóch jonków i zawołali jeden 1500, drugi 2000. Ale poczekałem, zgłosił się trzeci, przyszedł, pomierzył, podał jaki towar kupić itd. a robocizne wycenił na 700zł. Pewnie
  • Odpowiedz
@Dominias: Wykucie w dół to nie problem. Poszerzenie w bok o robienie nowego nadproża a to już jest grubsza robota budowlana. Pytanie też jaki chcesz montaż - standardową fuszerę na pianę czy prawidłowy montaż z ciepłymi podprożami i prawidłową izolacją. Za sam montaż prawidłowy takiego jednego okna licz 1500 zł + 1000 zł za kucie w dół i przygotowanie otworów do montażu. O robieniu nadproża nawet nie wspominam.
Jeśli ma być
  • Odpowiedz
@Dominias:
Tak jak koledzy wyżej napisali, poszerzenie otworu kwalifikuje się jako przebudowa budynku.
Art. 29 ust. 2 pkt. 1b

Pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków.


Art. 30 ust. 1 pkt. 2

Zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej wymaga, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 3 i 4 wykonywanie robót
  • Odpowiedz