Wpis z mikrobloga

przecież sami w to nie wierzycie:


@NapalInTheMorning: Wierzymy.

To jaki mamy stosunek do prawa w tym zakresie nie zmienia faktu, że to morderstwo - a już bez cienia wątpliwości (nawet u "sceptyków") gdy jest realizowane na zdrowych dzieciach.
  • Odpowiedz
@good_excuse: co jest złego w moim podejściu? Jeśli dla niej to nie jest człowiek, porównuje aborcję do miesiączki albo masturbacji to co? Dla niej żadna strata, że "wysrała płoda". Dla mnie to jest dziecko, więc to inaczej, ale dla niej? No problem.
  • Odpowiedz
@Gaku745: zdajesz sobie sprawę, że jeśli to dane na początek września, to tak w pamięci licząc wyjdzie koło 1,2mln? Jest to całkiem logiczne bo był lockdown w wielu państwach. Zatem liczba wypadków może spać nieco, choć nie wiem czy zimą tych wypadków nie jest statystycznie więcej.

Ja wiem, że tvp, rozumiem, że trzeba pocisnąć - ale wypada czasem się zastanowić. Jeśli nie mówili, że to prognoza to cóż, cytując Cię:
  • Odpowiedz
@trevoz nie rozpatruję tego w kwestiach od kiedy nazywać płód człowiekiem, tylko jaki to będzie miało wpływ na obydwie strony. W pierwszej sytuacji obydwie strony będą nieszczęśliwe: dziecko, bo będzie wychowywane przez niekochającą matkę, matka, bo będzie musiała się nim opiekować przez co najmniej 18 lat. Jeżeli życzysz osobie w chcianej ciąży, żeby poroniła, to jesteś bardzo okrutnym człowiekiem, nie rozumiem czemu w takim razie obchodzi Cię los nienarodzonych dzieci.
  • Odpowiedz
Kiedy do was geniusze dotrze, że aborcja to morderstwo?


@Hur4ggan: No nie, bo już jeden prawak na wykopie wyjaśniał, że zwierzętom nie należą się prawa, bo nie rozumieją konceptu prawa. Embrion też nie rozumie, więc to nie morderstwo, bo mu się żadne prawa nie należą.
  • Odpowiedz
  • 0
@Gaku745 bo to statystyki z calego swiata. W Azji robi się aborcje na potęgę, głownie w krajach gdzie jest to nielegalne. A jesli jest nielelgalne to liczbe aborcji sie szacuje. Stąd mamy wyniki jakie mamy
  • Odpowiedz
@KaczuszkaSpodDzbanuszka: a skąd założenie, że niechciane dziecko pozostaje niechciane? Ile z tych ciąż jest niechcianych bo rujnują matce życie lub karierę a ile to zwykły strach przed zmianą w życiu?
Już nawet nie chodzi o ciaze z gwałtu czy chore płody a o chwilową percepcję by postulat zabijania dzieci urastał do rangi praw człowieka. To ja proponuję kolejny - przymusowa eutanazja niechcianych rodziców. Uśpienie okupujących wartościowe nieruchomości, wymagających pomocy rodziców
  • Odpowiedz
@diogene: Twój problem (a w sumie to brak problemu) polega na tym, że wybierasz sobie korzystne dla siebie i bliskich poglądy, nie patrząc jaka jest prawda.

Aborcja to świadome zakończenie życia płodowego człowieka - jest to zabójstwo/morderstwo. Można się jeszcze licytować, czy taki organizm to już człowiek.

Drugą sprawą jest to, czy takie zabójstwo powinno być legalne i w jakich okolicznościach.
  • Odpowiedz
@ofizjo_pl: fajnie, to może ja i moi bliscy się będziemy się opierali o swoje poglądy, ty o swoje i wszyscy będą szczęśliwi? Dla mnie to nigdy nie będzie morderstwo. Morderstwem lub próbą morderstwa będzie za to nieudzielenie pomocy kobiecie która tego potrzebuje np. ze względów zdrowotnych. Jak ten cały chazan, wielki bojownik się znalazł.

Ale nie, tacy jak typ z którym rozmawiałem wyżej chcą sobie uzurpować prawo do decyzji za
  • Odpowiedz