Wpis z mikrobloga

#gory #sudety #zwiedzajzwykopem #goryopawskie

W sumie to raz na jakiś czas pod tagami widzę Mireczków na Biskupiej Kopie, ale jak chciałem pojechać na 2-3 dni w Góry Opawskie to ciężko konkretne opinie i wspominki było znaleźć, więc piszę ku potomności, a może ktoś się zainspiruje:

- Biskupia Kopa i wieża widokowa po jej czeskiej stronie zajebiste są, widok 360 stopni daje radę, umiejscowienie gór, czyli ostatnie pasmo Sudetów na wschodzie i praktycznie równina na północy zapewnia zasięg wzroku spokojnie 30-40km w tych kierunkach przy dobrej pogodzie. Lepiej niż na Ślęży
- szlaków jest sporo, ale dużo nieciekawych, nie mniej da się wykręcić pętlę na pół dnia, koło 20km, prawie 1000m w górę, co na tak małe wysokości bezwzględne jest wyczynem
- ludzi było zaskakująco dużo, w przykładowych Górach Kaczawskich, Bardzkich, czy Rudawach (poza jeziorkami niby-kolorowymi) sporo mniej
- przyroda tego nie lubi, ale włóczęga jak ja docenił estetycznie to że w masywie Srebrnej Kopy kornik położył hektary lasu i na 700mnp widoki są wow
- Gwarkowa Perć jest super, drabina i to nie byle jaka, jest atrakcją w tej części Polski niespotykaną. Ja się boję drabin więc obszedłem ją dookoła dość stromym "skrótem"
- same w sobie szlaki to taka schizofrenia - do wyboru szutrówki tak wygodne że mógłbym rowerem szosowym na nie wjechać i szlaki w głuszy, gdzie młody las dosłownie zarasta dróżkę i za kilka lat bez maczety nie da rady. A przy tym wszystkim świetne oznakowanie, wszędzie świeże znaki, dobrze zaznaczone rozwidlenia i oznaczone na słupie każde rozdroże, przełączka, czy trzeciorzędna kopka z info gdzie się znajdujemy
- #glucholazy gdzie stacjonowałem są bardzo miłe i sympatyczne. Tak, to chyba najlepsze dwa słowa. Dla towarzystwa zabrałem Mamę (taka krótka rodzinna tradycja), która w moje dni łazęgowania jechała PKSem zwiedzać okolicę i ona z kolei zachwycona #nysa - twierdzi że najładniejsze z małych miasteczek jakie widziała. Wierzę na słowo :)

No to tyle, tego przydługiego wywodu. Okolicę w mojej bardzo subiektywnej skali oceniam na 4-, dużo bardziej popularnych miejsc (np. Pasmo Radziejowej w Beskidzie Sądeckim zwiedzone 3 miesiące temu) oceniam raptem na 3+, więc jednym słowem fajowe miejsce na lekki trek i czilaut :)
Pobierz cultofluna - #gory #sudety #zwiedzajzwykopem #goryopawskie

W sumie to raz na jakiś...
źródło: comment_1599329847WoYNaBzP1FhEKgUQ7XunD4.jpg
  • 2