Wpis z mikrobloga

@Kacorek: no dobrze, jak w którymś z kolejnych wydań macOS firma na A ograniczy wybór dostępnych przeglądarek internetowych do samego Safari i np. przestanie udostępniać aplikację Mail na rzecz Messages, czy coś podobnie absurdalnego - to pamiętaj, że linkusowe GUI cały czas czeka na Ciebie z otwartymi ramionami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DuzyZlyWilk: Tylko, że jak korzystam i z Windy i z linuxa (ubuntu server, centos, RHEL 7/8) i macosx HS. I najbardziej taka wygodna to właśnie mak, winda bo jednak moje giereczki czasem odpalam plus to, że conemu z bashem po ssh do domowego serwera xD. Jedyne co tam mam to jeszcze zsh z dogranym omz :D. Zawodowo nie wychodzę poza terminal bo i tak to niepotrzebne.

Ale jak tylko skończy mi
w istocie macOS to jest efekciarskie badziewie nastawione na ogłupienie użytkownika i uzależnienie go od ekosystemu firmy na A, w celu wyciągania od niego dużej kasy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@DuzyZlyWilk: Wygoda uzytkowania to ogłupianie? Welp. xD Jakby innym firmom nie zalezalo na tym zeby utrzymac usera i wyciagac od niego hajs. xD
Wygoda uzytkowania to ogłupianie? Welp. xD


@less_is_more: nie wiem skąd pojawił się u Ciebie pomysł, że miałem na myśli akurat wygodę - oczywiście chodziło mi o politykę firmy na A w szerokim ujęciu: polityka cenowa i kreowanie wokół marki czegoś w rodzaju snobistycznego kultu religijnego; stopniowe ograniczanie funkcji dostępnych dla użytkownika w kolejnych wydaniach macOS; wysoki stopień zamknięcia ekosystemu (oprogramowanie, niekompatybilne peryferia, otwarte tępienie innych producentów oprogramowania i części zamiennych); praktyki
: polityka cenowa


@DuzyZlyWilk: Ostatnio kupowałem maka, po sprawdzeniu cen innych producetów mak nie jest wcale duzo drozszy. ¯\_(ツ)_/¯

i kreowanie wokół marki czegoś w rodzaju snobistycznego kultu religijnego


Zupełnie jak linuksiarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ostatnio kupowałem maka, po sprawdzeniu cen innych producetów mak nie jest wcale duzo drozszy. ¯_(ツ)


@less_is_more: no i po co udajesz głupiego? Przecież stosowanie przez firmę na A dużych, nieuzasadnianych marginesów na cenach sprzedawanych przez nią produktów (wszystkich: komputery, podzespoły, urządzenia mobilne, peryferia, oprogramowanie) to jest powszechnie znany fakt oraz immanentna cecha tej marki - do stopnia, w którym ona w powszechnej świadomości konsumenckiej funkcjonuje jako synonim drożyzny ¯_(ツ)/¯

Zupełnie
no i po co udajesz głupiego? Przecież stosowanie przez firmę na A dużych, nieuzasadnianych marginesów na cenach sprzedawanych przez nią produktów (wszystkich: komputery, podzespoły, urządzenia mobilne, peryferia, oprogramowanie) to jest powszechnie znany fakt oraz immanentna cecha tej marki - do stopnia, w którym ona w powszechnej świadomości konsumenckiej funkcjonuje jako synonim drożyzny ¯(ツ)


@DuzyZlyWilk: Jakich #!$%@? nieuzastadnionych marginesów? Laptop w podobnej konfiguracji u konkurencji juz tam bardzo nie odstaje
Jakich #!$%@? nieuzastadnionych marginesów?


@less_is_more: no ale może nie zwracaj się do mnie w taki prymitywny sposób? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Laptop w podobnej konfiguracji u konkurencji juz tam bardzo nie odstaje ceną, sprawdź sobie.


@less_is_more: no sprawdzam i odstaje bardzo mocno, co niestety nie ma technicznego uzasadnienia i wynika wyłącznie ze strategi golenia ludzi z grubej kasy na kreowaniu wizerunku tzw. marki premium.

Oczywiście
@DuzyZlyWilk: No własnie, że nie odstaje cenowo xD Sprawdz jeszcze. Zresztą niebardzo rozumiem dokąd ta dyskusja zmierza, chcesz sobie ego powiekszyc czy co co chodzi? Kupuje sprzet do pracy i troche nie rozumiem co ci w tym przeszkadza.
No własnie, że nie odstaje cenowo xD Sprawdz jeszcze.


@less_is_more: no właśnie odstaje - no i otrzymałeś 3 artykuły, który opisują w szczegółach aktualną politykę cenową firmy na A.

Zupełnie jakby jeden rzut oka na cenniki dostępne w sklepie na ich oficjalnej stronie internetowej miał nie być do dostrzeżenia tego oczywistego faktu wystarczający ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy np. [dopłata w wysokości 2000 zł](https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro/16-calowy-gwiezdna-szarość-sześciordzeniowy-procesor-2,6-ghz-512gb) za dodatkowe
no właśnie odstaje - no i otrzymałeś 3 artykuły, który opisują w szczegółach aktualną politykę cenową firmy na A.


@DuzyZlyWilk: Boze czlowieku sprawdz sobie laptopy z 32G ramu, procesorem i9 i 1TB dysku i porównaj sobie ceny.

#!$%@?, 3 sekundy w google, proszę: https://www.x-kom.pl/p/567934-notebook-laptop-156-msi-gs66-i9-10980hk-32gb-1tb-win10p-rtx2070-super.html?gclid=CjwKCAjwkdL6BRAREiwA-kiczIjafNdj9cfO4TN_fEF28lYzbAaRoXK24J6JP0PdMycdsEdUvZlaohoCvWQQAvD_BwE

no przeszkadza mi twoja ignorancja i bezczelne pisanie


Zanim sie wypowiedziałem to juz mialem negatywne nastawienie o ludziach ktorzy kupuja sprzet Apple.

Negujesz powszechną widzę o tym,
Boze czlowieku sprawdz sobie laptopy z 32G ramu, procesorem i9 i 1TB dysku i porównaj sobie ceny.


@less_is_more: no i co gdy porównuję i cały czas wychodzi, że mam rację? Czy planujesz mnie przeprosić? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nowy macbook z i9 i 32 GB pamięci RAM: [ceny od 15999 zł](https://www.apple.com/pl/shop/buy-mac/macbook-pro/16-calowy-gwiezdna-szarość-ośmiordzeniowy-procesor-2,3-ghz-1tb), laptopy Dell o podobnej specyfikacji: [ceny od 11200 zł](https://allegro.pl/kategoria/laptopy-491?string=dell&stan=nowe&liczba-rdzeni-procesora=8&rozdzielczosc-px=3840%20x%202160&seria-procesora=Intel%20Core%20i9&wielkosc-pamieci-ram=32%20GB&typ-dysku-twardego=SSD&pojemnosc-dysku-od=900ℴ=p&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-0903), laptopy Lenovo o podobnej
Nowy macbook z i9 i 32 GB pamięci RAM: ceny od 15999 zł, laptopy Dell o podobnej specyfikacji: ceny od 11200 zł, laptopy Lenovo o podobnej specyfikacji: ceny od 11559 zł


@DuzyZlyWilk: Napisalem, ze nie jest wiele droższy. Widocznie mamy inne postrzeganie cen. ¯\_(ツ)_/¯

no nie - mam negatywne nastawienie wyłącznie do tych, którzy są ignorantami. Inna sprawa, że to niestety bardzo często idzie w parze z sympatią właśnie do tej
Napisalem, ze nie jest wiele droższy. Widocznie mamy inne postrzeganie cen. ¯_(ツ)_/¯


@less_is_more: 16 tys. zł vs 11 tys zł. to jest różnica prawie o 50% - jak bardzo trzeba mieć zakrzywioną percepcję, aby stwierdzić, że to nie jest dużo? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Jaka znów sympatią?


@less_is_more: no a czego wynika to twoja uparta obrona polityki firmy na A, jeśli nie z sympatii właśnie? Przecież
Jak w podstawówce przekrzykiwanie sie na to, ktora marka jest lepsza, albo jak u kiboli #!$%@? sie o klub. Współczuję, że musisz się w ten sposób realizowac i dowartosciowaywac.


@less_is_more: zamiast przyznać się do błędu to teraz stwierdzasz, jakby miało być coś ze mną nie tak - bo wytknąłem ci pisanie nieprawdy i chciało mi się to należycie uargumentować, no spoko
@DuzyZlyWilk: Ale jakiego znów błedu? Dla mnie róznica 30% nie jest jakas horrendalna jak to antyfanboje apple probuja zawsze wmawiac. Po prostu, solidny sprzet, w akcepttowalnej dla mnie cenie, tyle. A ty #!$%@? robisz z tego batalie jakbys chcial na sile pokazac ze jestem debilem, bo kupiłem ten komputer. Po prostu żenujące.