Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zamontowaniem kamery cofania do mojej bryczki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Warto dopłacać do tych czujników parkowania w zderzaku (pewnie całość 1500PLN no i malowanie czujników +300PLN hmm)? Czy lepiej kupić kamerę cofania w ramce/przyklejaną do bagażnika i ekranikiem montowanym na lusterko?

PS. Kamere pewnie bym sam zamontował a czujniki to już wyższa szkoła jazdy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta

Co lepsze?

  • Czujniki parkowania z pikaniem 29.4% (15)
  • Kamera Cofania (lusterko) 70.6% (36)

Oddanych głosów: 51

  • 19
@jaa121: moim zdaniem kamera jest wystarczająca, chociaż wiadomo - czujniki to dodatkowe zabezpieczenie. Ja w moim kombi mam ramkę tablicy z kamerą i widzę właściwie całą szerokość tylnego zderzaka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czujniki parkowania pewnie 1500-2000PLN a kamerę cofania z ekranikiem na lusterko idzie za 400PLN dostać hmm xd Ale słyszałem, że te kamerki są słąbe bo bo iluś latach blakną czy jakoś tak xd
@jaa121: Nie używałem żadnej tak długo, żeby coś takiego zauważyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja dla siebie kupiłem kamerę + ekran za 140zł na aliexpress i jestem bardzo zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) z minusów - jak masz ekran w lusterku, to w słońcu kiepsko go widać, bo oczywiście masz też odbicie z samego lusterka i musisz skupić wzrok na tym co wyświetla
@jaa121: jesli bierzesz nowe auto to doplac nawet wiecej do kamerki od producenta auta, jesli auto uzywane to proste czujniki wyjda znacznie taniej niz 1500 - do zrobienia za 3 stowki calosc, w zestawie dorzucaja otwornice i zrobisz sobie to sam w jeden dzien w weekend, jedyne wyzwanie to znalezienie miejsca do przebicia sie z kablami ze zderzaka do wnetrza auta
Czujniki parkowania pewnie 1500-2000PLN


@jaa121: https://www.stig.pl/stig-33lbr4-sensory
120PLN, ale wyświetlacz wygląda odpustowo. Mi podobne dzielnie służyły (do sprzedaży samochodu). IMO lepsze czujniki, szczególnie jak przyjdzie Ci parkować po ciemku w deszczowy dzień.
Skomplikowanie instalacji jest podobne z lekką przewagą kamery, bo jednak nie musisz wiercić zderzaka, takto tak samo wpinasz się w światło wstecznego i ciągniesz kabel w okolice deski. Koszta instalacji przez warsztat nie będą się zbytnio różniły.
Problemem jest malowanie,