Wpis z mikrobloga

Szukam rozwiązania do backupu zdjęć. Myślałem o zakupie 2xWD Red , do tego obudowa i podpięcie pod USB i RAID1. W komputerze jest już dysk systemowy. Mniej więcej raz w tygodniu będę chciał zrzucać na 2 dyski około 200GB, generalnie nie ma potrzeby żeby te dyski były podłączone cały czas, chce sobie raz w tygodniu podpinać dyski i robić backup zdjęć, może skasować część plików z obu itp. RAID1 ułatwi życie i od razu dane będę miał na 2 dyskach jak rozumiem. Czy do takich rozwiązań RAID1 będzie ok?

Jak oglądam tutoriale na YT to jest grzebanie w biosie i prawie zawsze ktoś ma 2 dyski w raid1, ale jeden dysk to ten systemowy. Czy w mojej sytuacji kiedy mam 1 dysk systemowy i chcę podłączać te dodatkowe 2 dyski do backupu raz w tygodniu raid1 zda egzamin? Czy za każdym razem trzeba będzie grzebać w biosie itp? Czy działa to jakoś inaczej i muszę mieć zawsze podłączone te dyski w RAID1? System to #windows 7 professional

#komputery #hardware #bezpieczenstwo #elektronika #backup
  • 3
@dkornas: Nie wiem jak to działa na tym zabytkowym systemie opreacyjnym ale na Windows 10 Pro masz coś takiego jak miejsce do magazynowania i tam możesz zrobić miejsce z lustrzanym odbiciem. Wtedy masz takiego RAID1 obsługiwanego przez windowsy.