Wpis z mikrobloga

Hej, pracuje w Danii i chciałbym otrzymać wypłatę na revoluta, dlatego, że nie opłaca mi się zakładać duńskiego konta, i dlatego że kurs przewalutowania mojego polskiego banku jest niekorzystny. Otwarłem konto w koronach duńskich na revo, tylko w tym koncie nie widzę normalnego numeru konta, mam tylko IBAN i BIC a pracodawca poprosił mnie o SWIFT i IBAN. Jak to zrobić żeby otrzymać wynagrodzenie może ktoś się orientuje.
#revolut
  • 7
@cotusiewpisuje: Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie może będziesz wiedział, albo ktoś inny. Ten IBAN w revo jest strasznie krótki, rozumiem że, GB na początku to great britain tylko zazwyczaj iban ma na początku w przypadku polski PL i 16 cyfr naszego konta. Tutaj jest GBXX REVO XXXX XXXX XXXX XX czyli cyfr jest 14, mogę tak to podać pracodawcy i normalnie dostanę kasę na to konto.
czyli cyfr jest 14, mogę tak to podać pracodawcy i normalnie dostanę kasę na to konto.


@Tureq: niedlugo przeniosa cie do litwy i zmieni sie numer :) nie polecam otrzymywac wynagrodzenia na revoluta, nie dziala jako bank, jak zablokuja konto i zdecyduja je zamknac to odesla kase pracodawcy.
@Tureq nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania więc nie jestem pewny ale jak najbardziej logiczne jesli za pomocą tego numeru mozesz zakupy robic w necie itp to wypłata tak samo na ten numer,mozesz pracodawcy dopytac pewnie Ci powie
@rtg_: Pieniądze po otrzymaniu chce od razu przewalutować i przelać na polskie konto, w tym wszystkim chodzi mi tylko o to żeby nie płacić bankowi haraczu za przewalutowanie kasy.
Pieniądze po otrzymaniu chce od razu przewalutować i przelać na polskie konto, w tym wszystkim chodzi mi tylko o to żeby nie płacić bankowi haraczu za przewalutowanie kasy.


@Tureq: To załóż konto w kantorze Alior Banku, tam przelewaj korony na konto w DKK (to normalne konto walutowe na twoje dane) i zamieniaj od razu na PLN.