Wpis z mikrobloga

Muszę sobie kupić okulary, ale nie wiem jakie. Okulary określają albo podkreślają osobowość a ja nie wiem jak się identyfikuję xD Teraz mam okulary typu ziemniak. Kurde, nie wiem jakie są modne i żeby ładnie wyglądały i też były cool. Takie duże w drucianych oprawkach nie są już zbyt pretensonalne? Jakie są trendy na jesień 2020?
I żebym mogła sama pójść i wybrać, bo w sumie to nie znam nikogo, kto by ze mną poszedł i miał podobny gust a jednocześnie się znał i dobrze doradził. Te co mam to wybierałam z ówczesnych chłopcem i nam się podobały, a potem cała reszta świata mówiła, że no yyyyy takie se

JAKIE SIĘ TERAZ NOSI ()
#mirabelkopomusz #modadamska
  • 27
  • Odpowiedz
@hipotrofia: Ja na przykład utożsamiam się z Maverickiem z filmu Top Gun, ale ponieważ nie stać mnie na Ray-Bany (a w zasadzie to stać, ale nie widzę sensu topienia takiej kasy w okularach), to noszę lustrzane okulary przeciwsłoneczne a'la aviator. W kontekście tego czego szukasz jest to zupełnie nieprzydatna informacja, ale też o okularach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@hipotrofia: okulary noszę już 28 lat kiedyś wybierałem takie które były modne albo inni mówili że mi pasują do twarzy. Teraz mam do w dupie i noszę takie aby były wygodne i dobrze mi się przez nie patrzyło. I żeby sobie się podobać ale to już na samym końcu mniej ważny szczegół.
  • Odpowiedz
@Peugeot307: te co mam teraz też mnie wkurzają, bo nie mają nosków i się nie trzymają i ciągle muszę poprawiać :< a jak poprawiam to się tłuszczą, do dupy taka robota
może faktycznie zaufam sobie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hipotrofia: ja za to odwrotnie zawsze miałem z noskami bo myślałem że to jedyne dobre okulary. Jednak ostatnio bez nosków mam i właśnie tych nie muszę zupełnie poprawiać leżą zawsze idealnie. A to dzięki dobremu optykowi czy też panu sprzedawcy okularów co się zna. I nie zależało mu aby mi byle gówno wcisnąć tylko dopasować mi odpowiednie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@hipotrofia: to idź do porządnego salonu z okularami a nie do jakiegoś vision express nawet nie koniecznie po to aby kupić okulary ale sprawdzić zobaczyć może coś się trafi ja w Wawie polecam Aurum Optics tam ostatnio robię i znajomym też polecam
  • Odpowiedz
@hipotrofia Nie patrz na to co się nosi, tylko to w czym dobrze wyglądasz. Z okularami jest tak, że albo je założysz i od razu jest efekt wow (to znaczy, że to te), albo się zastanawiasz, czy dobrze wyglądasz (oznacza, że nie pasują). Nie zrażaj się ilością, którą będziesz musiała przymierzyć - nie ma ludzi, którym pasuje większość oprawek, za to większość jest taka, która ma źle dobrane.
  • Odpowiedz
@hipotrofia to tak jak koleżanka wyżej, przymierzać i przymierzać Unikałabym wszelkich druciaków oczywiście czy zbyt prostokatnych oprawek. Imo fajnie jak okularu nadają charakteru a nie są tylko bezpiecznym rozwiązaniem, ale to serio trzeba dużo przymierzyć Moje poszukiwania poprzednich to była męka, nigdzie nic nie mogłem znaleźć aż trafiłam na jakiejś nolnejmy w mini salonie optycznym jak chodziłam i czekałam na auto na przeglądzie ¯_(ツ)_/¯

Osobiście mam złe doświadczenia z doradcami w optyku,
  • Odpowiedz
@hipotrofia: poszukaj jakiegoś małego lokalnego optyka i poproś aby pomogli ci dobrać, ogólnie nie ważne jakie oprawki wybierzesz powinni ci je przerobić tak żeby ci nie spadały ani nie uciskały, ja mam „kujonki” i co kilka-kilkanaście miesięcy chodzę do mojego optyka żeby mi je poprawili (nie muszę za to dopłacać)
  • Odpowiedz