Wpis z mikrobloga

Wyłudzono od mojej mamy dane karty debetowej (bank millenium) - myślała, że płaci za kuriera a to był fejk.
Było kilka transakcji razem na kwotę 1900 zł a próbowali wyciągnąć ponad 3 tysiące ( transakcje wykonane w hiszpanii)

Karta zastrzeżona, sprawa zgłoszona do banku, pójdzie na policję.
Facet z banku powiedział, że miała szczęście, że weekend bo te środki są zablokowane przez weekend i może uda się odzyskać kasę.
- Pytanie - Jakie są szanse, że odzyska kase? Ktoś miał podobnie? Jeśli odzyska kasę to kiedy? (tydzień, miesiąc, pół roku?)
#millenium #banki #bankowosc #visa #mastercard #pishing #mbank #pekao #santander
  • 8
  • Odpowiedz
Facet z banku powiedział, że miała szczęście, że weekend bo te środki są zablokowane przez weekend i może uda się odzyskać kasę.

- Pytanie - Jakie są szanse, że odzyska kase? Ktoś miał podobnie? Jeśli odzyska kasę to kiedy? (tydzień, miesiąc, pół roku?)


@penknientyjerz: jak platnosc karta, to nie ma tu nic zwiazanego ze szczesciem bo weekend. chargeback i srodki zostana zwrocone. powinni rozpatrzyc reklamacje i zwrocic (banki maja 14
  • Odpowiedz
- Pytanie - Jakie są szanse, że odzyska kase?


@penknientyjerz: Szanse wynoszą 100%. Transakcje pewnie się zaksięgują, więc po zaksięgowaniu od razu warto rozpocząć procedurę chargeback.

Jeśli odzyska kasę to kiedy? (tydzień, miesiąc, pół roku?)

Można prosić o warunkowe uznanie rachunku kwotą reklamacji.
  • Odpowiedz
Szanse wynoszą 100%.


@MichaelT128: @rtg_: Ja kiedyś słyszałem, że z kart kredytowych można odzyskać w ten sposób kasę - z debetowej tak samo?

Nie słyszałem jej rozmowy z bankiem, ale wiem, że facet nie powiedział, że na 100% odzyska kasę. Wiem, że prosił o link do fejkowej strony i screeny z mejla i powiedział, że ma szczęście, że weekend i że zajmą się sprawą.

Czyli mogę jej napisać,
  • Odpowiedz
Ja kiedyś słyszałem, że z kart kredytowych można odzyskać w ten sposób kasę - z debetowej tak samo?

@penknientyjerz: chargeback dotyczy wszystkich kart, nie tylko kredytowych
  • Odpowiedz
@penknientyjerz: Kiedyś wypłynęły dane mojej debetowej Visy od PKO BP i bandytom udało się zrobić jedną transakcję. Zgłosiłem to do banku i robiłem to co kazali: reklamacja w banku, zastrzeżenie karty, wizyta na policji. Kasa wróciła po +-miesiącu bez żadnego szarpania się.
  • Odpowiedz
Nie słyszałem jej rozmowy z bankiem, ale wiem, że facet nie powiedział, że na 100% odzyska kasę. Wiem, że prosił o link do fejkowej strony i screeny z mejla i powiedział, że ma szczęście, że weekend i że zajmą się sprawą.


@penknientyjerz: To tylko potwierdza to, że konsultant nie miał pojęcia o czym mówi. Tak jak pisał @rtg_, weekend nie ma tutaj nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@penknientyjerz: Zainteresuj się od razy procedurą chargeback i bądź dobrej myśli. Na przyszłość uczul mamę aby nie klikała w dziwne maile i SMSy np. bez konsultacji z Tobą a tym bardziej nie płaciła za wszystko co jej ktoś wyśle. Tak jak rodzice edukują swoje dzieci do pewnego momentu tak przychodzi czas aby dzieci edukowały rodziców w temacie zmieniającego się szybko świata technologii.
  • Odpowiedz