Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków i mirabelków z rimword.
Znalazłem sobie idealne miejsce pod budowę koloni w górach, dokładnie jedno wejście z którego przeciwnicy mogą atakować trochę miejsca zielonego, woda na generatory i reszta góry. Po drodze miałem event który sprawił, że odkryło mi zablokowany wcześniej obszar, i ten obszar był połączony z bokiem mapy. I teraz mam problem bo z mojego 1 wejścia do koloni, zrobiły się dwa, z tym że to drugie jest na 1 kratkę jak narazie. Jest to bardzo problematyczne bo gram na wysokim poziomie trudności i ataki które przychodzą są bardzo liczne i bardzo często teraz atakują mi z dwóch stron naraz jednocześnie.

W jaki najlepszy sposób można zabezpieczyć to drugie miejsce? Ogólnie mam mało kolonistów znających się na strzelaniu lub melee. Co najwyżej 3 jest w stanie jakieś karabiny obsługiwać i ze 3 bronie melee. Więc jak atakuje mnie 30 osób i 15 idzie z jednej 15 z drugiej, to jak podzielę obronę po równo to 3 kolonistów ma spory problem z obroną samodzielnie całej jednej strony. Co o tym myślicie?

#rimworld
Bushus - Pytanie do mirków i mirabelków z rimword.
Znalazłem sobie idealne miejsce p...

źródło: comment_1598708340ptNATmBiraqiaWW2hl6fwh.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Bushus: Przede wszystkim to wykarczuj ten teren bo drzewa utrudniają trafienie celu, a co do obrony to postaw tam wieżyczki i ewentualnie zaminuj.
  • Odpowiedz
@Bushus: Ja bym to po prostu zabudował ścianami z granitu, tak by w każdym miejscu było conajmniej 5 kratek grubości. Jakby się wróg uparł i mimo wszystko tamtędy wchodził to wtedy postawiłbym parę wieżyczek w środku.
  • Odpowiedz
Mozesz zamurowac to i zrobic dojscie do glownego wejscia, pare razy uderza w te sciany i pojda poszukac innego wejscia
  • Odpowiedz
@Wilke: infestacja nie respi się zazwyczaj w oświetlonych miejscach i zimniejszych niż -17*, prawdopodobnieśtwo również spada od -8* aż do 0% przy -17*, dlatego da się w mairę samemu zaplanować gdzie będą się respić
  • Odpowiedz
@Bushus: Postaw w takim razie wieżyczki w miejscu które preferują aby się przez nie przebijać. A jak nie to zlikwiduj to pomieszczenie na środku, przenieś punkt obrony wyżej, tak aby mogli strzelać w dwa kierunki jednocześnie.
  • Odpowiedz
@Bushus: To wystarczy mieć oswietlone pomieszczenie? Przecież to game changer. Od zawsze tak było? Daje sobie rękę uciąć, żę mi się respiły w oświetlonych pomieszczeniach.
  • Odpowiedz
@DWKOR: ( ͡º ͜ʖ͡º) zazwyczaj wyrycie mega wielkiej nieoświetlonej dziury, + utrzymanie -20* w spiżarni, + dobre oświetlenie sprawia, że respią się w tej wyrytej nieoświetlonej dziurze
  • Odpowiedz
@Wilke: https://rimworldwiki.com/wiki/Infestation
@Filip3k91

Tutaj dokładniejszy opis tego o czym mówiłem.

Insect hives spawn in an area below an Overhead Mountain and within 30 tiles of a colony structure. Other factors such as rock walls and light have some influence on their spawn point of choice. Temperatures under -8°C gradually reduce the spawn chances, with the chance dropping to zero at -17°C. A well-lit base discourages insects from
  • Odpowiedz