Wpis z mikrobloga

Zwracam się do moli książkowych. Oprócz lektur nigdy nie czytałem książek, chciałbym się przełamać i poświęcić na to w końcu trochę czasu. Szukam wciągających thrillerów, horrorów i mindfucków, dzięki którym się nie zrażę. Znajdzie się coś ciekawego? Zastanawia mnie, czy jest jakaś allegrowa księgarnia, z której mógłbym te propozycję od razu zamówić w jednej paczce, co by przycebulic na wysyłce #ksiazki #pytanie
  • 7
@maciejuojeju książki S. Kinga (np. "Smętarz dla zwierzaków", "Lśnienie", "Carrie", "Misery"), "Podpalacz" Wojciecha Chmielarza, "Idealna" Magdy Stachuli, "Zła waluta" Eweliny Dydy, książki Miłoszewskiego, "Nie odpisuj" Marcela Mossa... nic więcej mi do głowy na razie nie przychodzi xD
@maciejuojeju: Jeśli chodzi o horrory, to w zasadzie można czytać Kinga przez kilka lat. Dołożyłbym do tego wczesnego Clive'a Barkera, H.P Lovecrafta (Zew Cthulhu i zbiory opowiadań to klasyka). Jeśli się wciągniesz, to zostaje na deser powieść gotycka - to tam są najlepsi literaci związani z szeroko pojętą grozą (co nie znaczy ze straszeniem).