Wpis z mikrobloga

Jakie słuchawki do około 500-600zł?

Raczej zamknięte, ale nie jest to super konieczne.
Raczej do 80Ω bo nie widzi mi się dokupowanie dodatkowego sprzętu.
Do codziennego użytki - słuchanie muzyki (rock, metal, klasyka, stary pop), oglądanie filmików i okazjonalne granie w gierki. Jeżeli byłyby dosyć kompaktowe to może i zabrałbym gdzieś w trase.

Ogólnie widzę to tak:

DT770 Pro
+ Wytrzymała konstrukcja, z możliwością serwisowania na własną rękę
+ Jeżeli są tak samo zbudowane jak DT990 Pro to odpowiada mi ich komfort (próbowałem DT990 Pro ale brzmią jednak trochę mglisto)
+ Ponoć dobra "scena"
- Duży minus to brak odpinanego kabla
- Malutki minus to brak obrotowych nauszników i pewnie cholernie ciężko je trzymać tylko z jednym nausznikiem założonym

AKG K371
+ Ponoć bardzo dokładne odwzorowanie "Harman Curve" i ponoć to dobrze?
- Słaba jakość wykonania i dużo ludzi miało z nimi problemy

ATH-M50x
+ Obrotowe nauszniki
- Ponoć "scena" praktycznie nie istnieje i wszystko jest ściśnięte

a że sporo ludzi mocno hejtuje M50x i twierdzi że te tańsze lepsze to:

ATH-M40x
+ Tańsze od M50x
+ Ponoć lepszy dźwięk od M50x
- Malutki minus to obrót nauszników tylko 90 i ponoć konstrukcja jest gorsza

Następuje zwolnienie blokady i słucham Państwa.

#sluchawki #sluchawkiboners #audio #audiophile
Gumaa - Jakie słuchawki do około 500-600zł?

Raczej zamknięte, ale nie jest to supe...

źródło: comment_1598460528cNadGCQ7eVxbRfKYTYsla0.jpg

Pobierz

Jakie słuchawki

  • Beyerdynamic DT 770 PRO 41.4% (12)
  • AKG K371 10.3% (3)
  • Audio-Technica ATH-M50x 34.5% (10)
  • Audio-Technica ATH-M40x 13.8% (4)

Oddanych głosów: 29

  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gumaa: mam dt990 i polecam, ale idź i posłuchaj, ja po czytaniu na forach itd poszedłem po senhaiserki, a po odsłuchu wybrałem bayerki
@grzechotnik666: Zamknięte mają przyjemnie podbity bass (dobra chyba do każdej muzyki, o ile nie jesteś producentem muzyki i chcesz neutralne brzmienie) a do tego można ich używać do pracy w biurze na średniej głośności.
@Gumaa: Z tych, które podałeś miałem wszystkie oprócz AKG. M50x i M40x są strasznie niewygorne. Cisną w dyńkę i uszy. Co pół godziny musiałem je zdejmować. Dźwięk M50x jest bardziej efekciarski (typowe V), M40x są bardziej zrównoważone i neutralne. Moim zdaniem lepsze. Ale scena zarówno w 40 jak i 50 jest słabiutka. DT770 mam u siebie w wersji 80Ohm od kilku lat i cóż... Jak już pisałem w jakimś wątku o
@10129: oglądałem te wszystkie RTingsy, ale nie wiem na ile ufać ocenom tam.
Ogólnie informacje w wielu miejscach są sprzeczne ze sobą, ale nie widziałem jeszcze ani jednego porównania, gdzie ktoś poleciłby M50x względem M40x.
@Gumaa: na rtings nie masz subiektywnych ocen tylko czysto obiektywne z urządzeń pomiarowych. Subiektywnie komuś może się podobać inny styl grania
@10129: i według ich pomiarów to powinienem kupić Superlux HD 681 bo mają parametry lepsze niż słuchawki za 3/4 razy tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gumaa: Olej te testy na rtings. Na ich wykresy zawsze warto spojrzeć aby wiedzieć jaką charakterystykę dźwięku mają poszczególne słuchawki lub czy dobrze izolują od otoczenia, ale o samej jakości brzmienia wiele się tam nie dowiesz. Dopiero teraz doczytałem też, że do słuchawek nie planujesz nic dokupywać. Stracisz całą frajdę z brzmienia jeśli podepniesz takie nauszniki do integry w lapku czy stacjonarce. To totalnie nie ma sensu.
@simo_pl: jak sobie testowałem DT990 Pro i ATH-M40x to słyszałem różnicę nawet na tym moim lapku. A problem mam wybrać słuchawki, co dopiero gdybym jeszcze miał wybierać jakiś dodatkowy sprzęt (°°

Najlepiej gdybym kupił teraz słuchawki, które da się normalnie używać z lapka, a może w przyszłości dołożyć do tego jakiś wzmacniacz jeżeli będę miał ochotę.
@Gumaa: Mam zarówno DT770 jak i ich superluxowe podróby. I muszę przyznać, że podróby są niebezpiecznie blisko oryginału jeśli chodzi o brzmienie. Oczywiście są słyszalne różnice, ale są na naprawdę niskim poziomie. Natomiast jakość wykonania obu modeli to przepaść. DT770 to słuchawki na dobre kilka jak nie kilkanaście lat (oczywiście wymieniająć pady). Superluxom daje rok, max 2. No i komfort/wygoda użytkowania.
@jgruszka93: mam i Beyery i Superluxy. Beyery się połamały, a Superluxy nie.
Mówię tu i modelach z serii 860 i 880, które mają łamliwe elementy z plastiku (te same, co na zdjęciu powyżej) i o Supeluxach HD330 i 660, które mają pałąk w jednej części (metal). Superluxy brzmią zajebiście, ale kabel może zirytować.
@Gumaa: M40x>M50X
Odnośnie DT770 posłużę się obrazkami z jakiegoś chana:
https://i.warosu.org/data/g/img/0612/63/1499463414111.jpg
https://i.warosu.org/data/g/img/0612/63/1499464623947.jpg

Co do słuchania normalnie z lapka, ale nie tylko to bardzo wygodne i bardzo dobrze brzmią:
-Takstar Pro 82 najnowsza rewizja,
-Takstar GM200 Shade, to samo co najnowsze Pro82, ale więcej basu i dodatkowy przewód z mikrofonem.
Do tego cebuliony w kieszeni.

Zeos prowadzi porządny kanał odnośnie słuchawek:
https://www.youtube.com/watch?v=rURfd_nAb7Q
i jeszcze ten gościu:
https://www.youtube.com/watch?v=fV0NLLmx8kQ
Nemayu - @Gumaa: M40x>M50X
Odnośnie DT770 posłużę się obrazkami z jakiegoś chana:
h...

źródło: comment_1598552318gfoYky2xipn7Eq8NxAyfUD.jpg

Pobierz
@jgruszka93: @antek_akrobata: @Nemayu: @Gumaa: @Gumaa: @10129: @10129: @Gumaa: @grzechotnik666: @antek_akrobata: mam obecnie hd681 superluxy ktore po 8 latach zaczynaja przerywac na kablu (plus troche sa zajechane) - uzywam ich z dac z aliexpress (https://pl.aliexpress.com/item/32868505086.html). Moje pytanie - czy biorac te DT770 plus cos do napedzenia ich - jakis wzmak - zobacze dużą roznice? Mowimy tu o sluchawkach za 80 zł vs