Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki drogie, mam pytanie.
Jako dziecko miałem zarówno operację serca, jak i usuwanie jednej nerki. Czy mogę zostać dawcą krwi?
Ktoś mi kiedyś wmówił, że nie, ale nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji (wszystkie przeciwwskazania dotyczą wad). Ogólnie jestem uważany za w pełni zdrowego ze wszystkimi wynikami w normie.
#krwiodastwo
#krew
  • 6
@Luceeek prawdopodobnie przy okazji tych operacji robili Ci transfuzję krwi co wyklucza bycie krwiodawcą (jeśli same te operacje nie są przeciwskazaniem).

Zawsze możesz pójść do rckiku i powiedzieć wszystko dokładnie lekarzowi przy badaniu. Ostatecznie to i tak on decyduje, ale wielkich nadziei bym sobie nie robił.
@Luceeek Rckik jest zwykle bardzo ostrożny w takich tematach, zwłaszcza jeśli jest to pierwszy raz. Najlepiej będzie jeśli do nich po prostu pojedziesz, rzetelnie wypełnisz ankietę i wyjaśnisz wszystko lekarzowi. Przy okazji zrobią Ci podstawowe badania i sprawdza choroby zakaźne. Za nic oczywiście nie płacisz, nawet jeśli nie dojdzie do donacji. Nikt nie robi problemu jeśli nie zostaniesz zakwalifikowany. :)