Wpis z mikrobloga

Ale jadą na vistalu. Kupują, bo spekuła siadła i zrobiła rajd pod dzisiejszą konferencję offshore. Tylko podobno dział offshore w vistalu nie funkcjonuje, a nabrzeże w Gdyni zostało sprzedane. Cały czas uważam, że poza państwowymi molochami energetycznymi, jedynym znaczącym beneficjentem offshore ze spółek giełdowych będzie PEP. Chyba, że ktoś ma jakieś przecieki, co do vistalu i może reaktywują dział offshore i dostaną jakieś zlecenia od Państwa? Niemniej, tak jak jakiś czas temu pisałem- następny sektor z iście spektakularnymi wzrostami będzie związany z offshore. Pozdrawiam, baltor
#gielda
  • 7
  • Odpowiedz
@baltor2004: zgadzam się co do offshore tak samo myślę, że następna bańka właśnie będzie z tym związana. Ale ja myślałem bardziej o producentach stali, konstrukcji stalowych pod farmy wiatrowe. Podobno miliony ton stali mają pójść na ten offshore.
  • Odpowiedz
@spinor: no i tu teoretycznie vistal powinien działać. Ale od ludzi blisko związanych ze spółką wiem, że ten dział praktycznie nie istnieje. Może zaczną mocniej działać w tym temacie? A może to spółdzielnia wykorzystała sytuacje dzisiejszą i zrobiła mega pompę pod gdyńskie plany?
  • Odpowiedz
@spinor: niemniej zaczyna się robić bardzo głośno o ofshore. Ciekawe kiedy podłapią to konkretniej na giełdzie. Prezydent, Premier, ministrowie, wszyscy o tym trąbić zaczynają.
  • Odpowiedz
Vistal to firma- zart. Poczytajcie jak zostawili swoich pracownikow samym sobie w Norwegii. Zwykly stoczniowy Januszex.
  • Odpowiedz
@baltor2004: Vistal ma problem z postępowaniem restrukturyzacyjnym spółki córki Vistal Offshore. To ona jest właścicielem nowoczesnej hali produkcyjnej i nabrzeża w Gdyni. Jeśli sprawy pójdą w niekorzystnym dla nich kierunku i np majątek zostanie wyprzedany, to nie ma o czym rozmawiać. Na pozostałych aktywach można co najwyżej dalej spawać mosty.
  • Odpowiedz