Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #krakow #lekarz

Witam. Możliwe, że pierwszy raz w życiu coś sobie złamałem i w sumie to nie wiem co mam zrobić z tym fantem.
Kroki które podjąłem
1). Załatwiłem skierowanie na RTG
2). Poszedłem wykonać zdjęcie

Teraz mam czekać do środy na zdjęcie ale z tym zdjęciem mam iść znowu do lekarza pierwszego kontaktu który mi da skierowanie do ortopedy który powie czy faktycznie mam coś złamane (a jeszcze nie wiadomo na kiedy będzie termin do takiego) i wyśle mnie na gips, czy jak to wygląda.

No bo to są tak naprawdę jaja, żebym musiał chodzić do 3 różnych miejsc przez okres minimum 3 dni z podejrzeniem złamania.
  • 11
  • Odpowiedz
@aimiejegoczterdziesciicztery: Teoretycznie SOR powinien Cię przyjąć. Czy przyjmie - nie wiem.

Jeśli możesz wydać parę stów do tysiąca, najlepiej iść do Luxmedu albo innego prywatnego. Z rozwalonym kciukiem (tzw. kciuk narciarza) i źle założonym na SORze gipsem publiczna opieka zdrowotna chciała, żebym czekał miesiąc.

Poszedłem do Luxmedu, w ciągu 4 godzin zrobili rentgena, ultrasonografię i dali dobrze ułożoną szynę. Gdyby tego nie ogarnęli, mógłbym mieć ograniczoną sprawność kciuka na dobre, a
  • Odpowiedz
@aimiejegoczterdziesciicztery ja po jednym dniu odkryłem że mam złamanie w nadgarstku, pojechałem na SOR koło 20 - wyczekałem się z 5 godzin: kolejka do lekarza ogólnego, rozeznanie co i jak, prześwietlenie, i cyk do gipsu a potem termin od razu u nich do ortopedy. Lepiej odstać i mieć od razu unieruchomione jeśli wyjdzie złamanie. Oczywiście zdjęcie gipsu też u nich - szpital św. Rafała
  • Odpowiedz
@aimiejegoczterdziesciicztery: dlaczego ze złamaniem nie poszedłeś na SOR? Połamałam się w listopadzie, dwie godzinki czekania niecałe (dobrze trafiłam, przed 24 nie było zbyt wielu ludzi) i miałam rękę w gipsie. 3 dni później operacja w celu zespolenia, tydzień temu kolejna, aby wyjąć zespolenie. W piątek wyjmujemy szwy :) Świeże złamanie jest rzeczą, którą zaopatrują na SORze przecież. Fakt, że trzeba poczekać, ale są pilniejsze przypadki.
  • Odpowiedz