Wpis z mikrobloga

Cześć, czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda "zwykła" informatyka na UJ? Czy faktycznie jest dużo teorii kosztem praktyki? Czy trzeba mieć wcześniej jakieś obycie programistyczne?
#uj
  • 14
  • Odpowiedz
@kawik: Nie wiem czy był sens 2 temat zakładać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wykłady są nieobowiązkowe i to nie tylko z nazwy. Z tym, że praktyka na matematyce to trzaskanie zadanek. A np na takich sieciach rzeczywiście się je konstruuje, a nie tylko słucha o tym.
  • Odpowiedz
@Xenox40: Tak z innej beczki, jakiego języka programowania warto trochę liznąć przed studiami? C++, Pythona? Czy wszystko jedno, bo na przykład wystarczy pojąć zagadnienie w jednym języku, to w drugim bedzie trzeba przyswoić tylko składnię?
  • Odpowiedz
Tak bezpośrednio ta raczej C++, python nie ma pewnych mechanizmów. Ale lepsze podstawy pythona niż całkowite nic, zawsze coś tam się słyszało, pisało się coś podobnego.
  • Odpowiedz
Czy faktycznie jest dużo teorii kosztem praktyki?


@kawik: to mit o UJ, nie ma nic wspólnego z prawdą

Czy trzeba mieć wcześniej jakieś obycie programistyczne?


@kawik: Nie (w tym sensie, że zajęcia informatyczne prowadzone są od 0), ale polecam przerobić podstawy C++.
  • Odpowiedz
@kawik: ja studiuję. Zalet jest sporo, wynikają głównie ze specyfiki uczelni i podejścia (zerknij na przedmioty). Dodatkowo duża część prowadzących jest bardzo dobra.
Wady? Sam nie wiem...
  • Odpowiedz
@kawik: @tagtak: Z zalet wyróżniłbym samodzielne zapisy do grup i prowadzący, którzy raczej nie żyją przeszłością.

Z wad to może, że zdarzą się specyficzni prowadzący, którzy nie każdemu pasują, ale to wyjątki. No i specyfika kierunku nie każdemu musi pasować, jest sporo roboty i choć ten kierunek ma najłatwiejszą matmę na wydziale, to nie znaczy, że jest łatwa.
  • Odpowiedz
@kawik Ilościowo to na pewno więcej jest informatyki niż matematyki, przy odpowiednim doborze fakultetów programowania też. Czasowo więcej czasu zajmie ci programowanie. No i w sumie gdzie dać, rzeczy typu metody numeryczne, czyli przedmiot niby klasyfikowany jako matematyka, ale nie ma klasycznych ćw tylko są laby, gdzie implementujesz te metody, więc w sumie programowanie.
  • Odpowiedz