Wpis z mikrobloga

Odnawiaj z Garage, odcinek 11, Praca nad drzwiami. Oficjalny tag #odnawiajzgarage

Witam wszystkich w warsztacie. Nawet nie zauważyłem, kiedy wrzuciłem tych dziesięć odcinków. Teraz zajmiemy sie drzwiami w Mercedesa.

Drzwi zostały już wypatroszone i zdjęte z samochodu. Zrywamy lakier, żeby zobaczyć stan blachy.

Najpierw drzwi prawe.

Foto

Foto

Foto

Jak widać stan drzwi jest bardzo dobry. Żeby sprawdzić czy blacha jest równa na drzwiach trzeba przyłożyć całą dłoń i pojeździć po całych drzwiach w różne strony. Drzwi po takim zabiegu są nieźle wymacane ;).

Te drzwi są na szczęście w porządku.

Bierzemy się za drzwi lewe. Powtórka z rozrywki, zdzieramy lakier i już na początku niespodzianka - korozja.

Foto

Foto

Zdzieramy lakier dalej i tak prezentują się drzwi

Foto

Po prawej stronie widać na nich małe podłużne wgniecenie. Miejsce to należy naprawić spoterem. To to wygląda po naprawie:

Foto

Zbliżenie na skorodowane miejsce

Foto

Drzwi bierzemy na warsztat. Będziemy wycinać korozję i wstawiać łatkę. Tu drzwi po wycięciu skorodowanego miejsca. Niestety trochę ciemne zdjęcia.

Foto

Dalej wstawiamy łatkę. Na początku łapiemy ja punktowo w kilku miejscach. Potem spawamy dookoła.

Foto

Kolejne zdjęcie łatki

Foto

Spawy od czasu do czasu trzeba opukać, aby wyeliminować naprężenia. Pod spód podkładamy żelazko blacharskie, a z góry opukujemy małym młotkiem blacharskim. Spawy szlifujemy na równo.

To było ostatnie foto jakie zrobiłem podczas tego procesu.

#samochody #auta #samochodybonners #odnawiajzgarage
Garage - Odnawiaj z Garage, odcinek 11, Praca nad drzwiami. Oficjalny tag #odnawiajzg...

źródło: comment_YaHwYZUQScAGIzu6IthSh3qTONCzREeG.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz