Wpis z mikrobloga

Hadisy na niedzielę! Tym razem o tym co czeka człowieka który opuszcza islam.

Wysłannik Allaha powiedział: „Krew muzułmanina, który wyznaje, że nikt nie ma prawa do czci oprócz Allaha i że ja jestem Jego Apostołem, nie może zostać przelana, z wyjątkiem trzech przypadków: w Qisas za morderstwo, osoba zamężna, która popełnia nielegalny stosunek seksualny i ten, który odwraca się od islamu (apostata) i opuszcza muzułmanów


Abu Musa powiedział: „Przyszedłem do Proroka (ﷺ) razem z dwoma mężczyznami (z plemienia) z Ashariyin, jednym po mojej prawej, a drugim po lewej stronie, podczas gdy Wysłannik Allaha (ﷺ) mył zęby (z a Siwak) i obaj mężczyźni poprosili go o jakąś pracę. Prorok (ﷺ) powiedział: „O Abu Musa (O„ Abdullah bin Qais!) ”. Powiedziałem: „Na Tego, który wysłał was z Prawdą, ci dwaj mężczyźni nie powiedzieli mi, co jest w ich sercach, a ja nie czułem (zdawałem sobie sprawę), że szukają pracy”. Jakbym teraz patrzył, jak jego Siwak jest ciągnięty do kąta pod jego ustami, i powiedział: „Nigdy (lub nie wyznaczamy) do naszych spraw nikogo, kto chce być zatrudniony. Ale o Abu Musa! (Lub „Abdullah bin Qais!) Idź do Jemenu.” „Następnie Prorok wysłał za nim Muadha bin Jabala, a kiedy Muadh dotarł do niego, rozłożył dla niego poduszkę i poprosił go, aby zszedł (i usiadł na poduszce ). Spójrz: obok Abu Muisa był skrępowany mężczyzna. Muadh zapytał: „Kto to jest (mężczyzna)?” Abu Muisa powiedział: „Był Żydem i stał się muzułmaninem, a następnie wrócił do judaizmu”. Następnie Abu Muisa poprosił Muadha, aby usiadł, ale Muadh powiedział: „Nie usiądę, dopóki nie zostanie zabity. Taki jest wyrok Allaha i Jego Apostoła (w takich przypadkach) i powtórzył go trzykrotnie. Następnie Abu Musa rozkazał zabić człowieka i został on zabity. Abu Musa dodał: „Następnie omówiliśmy nocne modlitwy i jeden z nas powiedział:„ Modlę się i śpię i mam nadzieję, że Allah wynagrodzi mnie za mój sen, a także za moje modlitwy.'"


Wygląda na to że przyjęcie Islamu to bilet w jedną stronę. Zostaliście o tym powiadomieni przed wypowiedzeniem szahady islamskie mireczki??

Źródła: https://sunnah.com/bukhari/87/17, https://sunnah.com/bukhari/88/6

#hadisy #islam #ciekawostki #religia
  • 1