Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam jakiegoś telewizora w granicach 2000zł - 2500zł do konsoli + Netflixa i w oko wpadł mi TCL 55EC780. Podoba mi się, bo:
- ma wbudowany soundbar, więc będzie brzmiał jako tako,
- matryca VA bardziej do mnie przemawia niż IPS (wole lepszą czerń niż kąty widzenia),
- ma w miarę ok jasność (około 400 cd), więc będzie już coś znać HDR,
- obsługuje Dolby Vision, który jest wspierany przez Netflixa,
Pytanie do znawców czy w tych pieniądzach znajdę coś lepszego? Może w czymś się mylę, lub przeceniam któryś z wymienionych podpunktów?

#telewizory #tv
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DfaX: w 55 calach celuj w sony 55xg8096. Masz tam co prawda IPSa, ale w praktyce nie odróżnisz czerni z biedackiego VA z dobrym IPSem. Dochodzi Ci android, dzięki czemu masz wszystkie aplikacje jakie tylko zechcesz (możesz wgrać Yanosika jeśli chcesz xd). Obrazowo będzie niebo lepszy od TCLa z uwagi na jasność i więcej wyświetlanych kolorów. Co do tego wbudowanego soundbara, jarają Cię zwykłe głośniki multimedialne jako głośniki do TV? Szczerze
@ZeliPapa: dzięki za rady. Poszukam trochę informacji o tym Sony, ale tak na szybko na DisplaySpecifications sprawdzając ma on podaną jasność mniejszą o 100 kadeli od tego TCL (TCL vs Sony). Wiadomo też, że dedykowany soundbar będzie lepszy od tego wbudowanego w TCL'a, ale ten z TCL powinien być lepszy niż podstawowe głośniki w innych telewizorach. Nie chciałbym też przepłacać i jeśli bym chciał dokupić dodatkowy soundbar to raczej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DfaX: jakościowo możesz porównać sobie idąc do dowolnego elektromarketu, zobaczysz różnice w kolorach, nasyceniu barw i faktycznej jasności i kontraście. Tańszy to może być Samsung w serii ósmej, niegłupi telewizor za małe pieniądze