Wpis z mikrobloga

Byłem dziś w sklepie: Edeka, przede mną przy kasie kobieta z dzieckiem- jakieś 3-4 lata, ciągle płakało, nie dało się nic zrozumieć, ale jedno zdanie zrozumiałem z tego bełkotu i to było "I wanna die", ja spojrzałem na dzieciaka i pomyślałem, że się chyba przesłyszałem, ale kobieta nagle zaczęła do tego dzieciaka po angielsku mówić, więc się niestety nie przesłyszałem.

Ja w jego wieku takich słów nie używałem :o

Takie pytanie przy okazji.
Kasjer zaczął od razu mówić do niej po angielsku, kobieta odpowiadała po Niemiecku, więc czy to jest niemiłe jeżeli kasjer zaczyna mówić po angielsku? Bo to pokazuje, że podsł#!$%@? prywatną rozmowę miedzy matką a synem.

Nawet matka umiała po niemiecku a kasjer na siłę ciągnął po angielsku, pewnie chciał być tylko miły, ale chyba tak nie wypada...

#ciekawostkizniemiec #edeka #kasjer #kiciochpyta
  • 8
@aptitude: kasjer może odppwiadać w języku jaki jest najlepszy do porozumienia się z klientem w danej sytuacji wg jego uznania
Chyba że regulamin sklepu stanow inaczej.

Wynika to z tego że zwyklze słyszenia rozumie się więcej języków niż potrafi się mówć, polski trudna język
@aptitude: i tak i nie

Nie muszę czytać ponieważ pamiętam treść, pisząc że nie zna niemieckiego żartowałem

Tak jak wspomniałem, zdarzało mi się nie raz z polakami mówić po angielsku tylko dlatego że zapomnieliśmy że możemy używać swojego języka i nie widzę w tym nic niestosownego, raczej dopóki się rozumiemy to nie ma znaczenia w jakim języku rozmawiamy

Bardziej mnie zastanawia dlaczego odebrałeś to za coś niestosownego, czy ona okazywała zakłopotanie