Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić różowej laptopa tak żeby miała na studia, taki typowy żeby spokojnie coś napisać, poużywać office i pooglądać filmy. Jakby sobie mogła w csa zagrać to już w ogóle miodzio. Wiem że dysk ssd to must have no i 8gb ram pewnie by wystarczyło. Nie wiem tylko jak to z tym procesorem, bo nie wiem jak na to patrzeć. Liczę że znajdzie się ktoś i coś fajnego zasugeruje ( ͡° ͜ʖ ͡°) z windowsem chciałbym się zmieścić do 2000zl (2500max)
#laptopy #komputery #studbaza
  • 15
  • Odpowiedz
@Biblibablibu: ssd to nie takie must have, pamietaj ze to nie sa drogie rzeczy i wlozenie go samemu to minimalny naklad pracy, popatrz na ceny i zobacz na czym mozna przyoszczedzic, wiadomo ze procka i karty nie zmienisz, takze na tym bym się skupil
  • Odpowiedz
@Biblibablibu: polecam po angielsku wyszukiwać modele i są stronki porównujące je, wybierz laptopy do 3-3.5k i później szukaj z jak najlepszym procesorem na podstawie porównań i rezygnacji z części które latwiutko można wymienić (ram, dysk, system zależnie czy potrzebujesz)
  • Odpowiedz
@Cesar_Vialpando: typowe jednorazówki, brandowany Medion jeśli dobrze paimiętam. Jak masz takie Lenovo z wyższej serii, np ThinkPad, Legiony pewnie też, to masz normalny serwis w kraju. IdeaPady, przynajmniej parę lat temu, były odsyłane do bodajże Mediolanu, bo to zupełnie inna linia produkcyjna. Może teraz jest inaczej. Do tego jedną z najważniejszych rzeczy w konstrukcji laptopa jest mocowanie zawiasów - wierzę, że przez lata to poprawili, ale stare IdeaPady miały to rozwiązane
  • Odpowiedz
@Odczuwam_Dysonans: Rozumiem. Tak zapytałem, bo mam IdeaPada od 2 lat i jestem zadowolony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale pamiętam że jak wybierałem laptopa to też rozważałem tego Huaweia i pamiętam że faktycznie prezentował się dobrze. Ale jednak wybrałem lenovo i jestem zadowolony, ale o tym serwisowaniu o którym piszesz szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem.
  • Odpowiedz
@Cesar_Vialpando: wiesz no, znam parę IdeaPadów które działają i nawet się nie łamią. Ale parę lat temu wypuszczali taki syf że podziękowałem, wolę doradzić Asusa albo Acera, z mojej praktyki dobrze sobie dają radę w tej półce cenowej. Nie wiem, może coś się zmieniło w kwestii serwisu IdeaPadów, ale jak na rynku był G570, G580 to była masakra, łamały się po paru miesiącach, obudów jeszcze nie było na allegro, a na
  • Odpowiedz