Wpis z mikrobloga

@Majkel14xd: Informatyka, a to tylko dlatego że kończąc Informatykę będziesz umiał każdy jej dział sieci też są bogato robione, i zawsze możesz zrobić magisterkę z Teleinformatyki. Mówiąc krótko, po Informatyce zostaniesz Teleinformatykiem, a po Teleinformatyku nie zostaniesz Informatykiem. Bo po prostu od razu się ukierunkowujesz na tele i wchodzą te anteny, trochę elektroniki, mniej programowania, cięższa fizyka z tego co wiem, i elektrotechnika.
  • Odpowiedz
@Majkel14xd: kursy sieciowe typu CCNP nie mają raczej za wiele wspólnego z teleinfą, może oprócz jakichś rzeczy typu protokoły routingu, absolutne podstawy. Uprzedzam - nie studiowałem tych kierunków, ale jestem w technikum, w którym uczy się w zawodzie teleinformatyka. Także na studiach może to wyglądać inaczej, ale anyways: bardzo dużo fizyki, jakieś transmisje, sygnały analogowe i cyfrowe i inne gówna. Ja bym odpuścił i szedł na normalną infę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tomek_MVP @Baylon Chodzi mi o to iż chce sie rozwijać w sieciach komputerowych oraz administrowaniu sieci komputerowych a przy teleinformatyce jest elektrotechnika i mam do tego obawy bo nigdy nie siedzialem tak w elektronice i nw czy poradze sobie wlasnie w elektronice.
  • Odpowiedz
@Baylon: Dokładnie @Majkel14xd: Dlatego ci polecamy zwykłą infę na niej też się rozwiniesz w sieciach i w administrowaniu nimi, na tym samym poziomie co na Ti, a i jeszcze w wielu innych działach IT przy okazji, i dodatkowo ominiesz elektronikę itd. nic tylko brać, ale oczywiście wybór należy do ciebie. Prawda jest też taka że kierunek do końca co do twojej przyszłości nie ma znaczenia, byle był okołoinformatyczny,
  • Odpowiedz
@Majkel14xd: Na potwierdzenie naszych słów i argumentacji masz ankietę, która pokazuje że ponad 2 razy więcej osób ci poleci infę, nawet do sieci, nie bez powodu teleinfa też wypadła w tym roku z top 5, dalej jest to świetny kierunek ale jednak weszły nowe główne infy, nie z przedrostkiem, a z przymiotnikiem między innymi infa i systemy. Dość drastyczna przewaga w ankiecie.
  • Odpowiedz
@Majkel14xd: O sieciach komputerowych, administracji sieciami i protokołach zdecydowanie więcej będziesz miał na teleinfie. Nie jest prawdą to, co pisze @Tomek_MVP że sieci na Infie są realizowane na takim samym poziomie jak na Teleinfie, gdzie jest na to poświęcone więcej czasu i są omawiane w zdecydowanie szerszym zakresie. Na dodatek straszą cię tu jakimiś śmiesznymi elektronicznymi przedmiotami, zapominając o niezbyt lubianej na Infie matematyce dyskretnej ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@ZiemniakZCebulandii: Dobrze, to sprecyzujmy w takim razie, na Informatyce OP nie będzie miał aż tyle przedmiotów sieciowych ALE może się ich nauczyć na dokładnie takim samym poziomie jaki miałby na Ti, choćby samemu rozwijając horyzonty i porobić sobie CCNA CCNP na własną rękę i inne certyfikaty. Natomiast, co najważniejsze, na głównej Informatyce rozwinie się ogólnie w każdym dziale Informatyki, a jak go interesują sieci to sam je sobie rozszerzy, internet
  • Odpowiedz
@Tomek_MVP: Idąc twoim tokiem rozumowania można w ogóle nie iść na studia i też nauczyć się sieci na poziomie CCNP. Tak, da się, tylko chyba nie o to tu chodzi.. OP nie chce zostać programistą tylko sieciowcem. Z ciekawostek, to na TI też są podstawy programowania i bazy danych jakby jednak mu się odmieniło i chciał się w innym kierunku rozwijać. Internet również pęka w szwach od kursów programistycznych, zresztą
  • Odpowiedz
@Tomek_MVP @ZiemniakZCebulandii Zdecydowałem się mimo to pójść na informatykę ale będę później wybierać specjalizacje teleinformatyka która tam jest. Zastanowiłem się, przejrzałem program obu kierunków i dla mnie bardziej odpowiada informatyka oraz na specjalności teleinformatyka na kierunku informatyka są tylko przedmioty związane tylko z sieciami komputerowymi wiec tez na plus. Dzięki za rady decyzja już podjęta.
  • Odpowiedz
@Majkel14xd: Dzięki za info, super że mogliśmy pomóc, bo myślę że ja i @ZiemniakZCebulandii podeszliśmy merytorycznie do tematu, mniej więcej wady i zalety każdego kierunku i tych 2 ścieżek kariery, a wybór ostateczny należał oczywiście do Ciebie, i dobrze że wybrałeś tak jak jest według Ciebie, własna decyzja.
  • Odpowiedz