Wpis z mikrobloga

@lunga: mialem i sprzedalem, bo i tak osad dawal przez dziurki, choc mniej, mialem bardzo male oczka, ale dobre to jest, jak dodajesz jakies dodatki do gotowania
@lunga: mam i zawieszany i taki koszyk do zanurzania (taki wielki filtr do parzenia herbaty;) na moje to też najbliżej hop spiderowi) oba spoko wyłącznie przy małych dawkach chmielu (na większych porcjach wydajność musi lecieć na pysk bo wszystko się zbija). Do przelewania stosuje dodatkowo worek filtracyjny od przyjaciół z Chin, wyścielam nim docelowe wiadro. Jak kiedyś próbowałem skorzystać z hop spidera jako filtra (wężyk wsadzony do wewnątrz) to się zapycha
@polskabialoczerwoni: @lunga: dzisiaj filtrowałem milkshake mango ipa, na hop spidera naciągnięte dwie podkolanówki 40 den, na końcówkę rurki w fermentorze druciak. Cztery dni konkretnego cold crash'u w w około -0,5*C i z 20 litrowej warki nastawnej rozlałem 39 butelek 0,5l i bączka 0,33 l. Drobin żadnych nie widziałem w piwie. Kupiłem dużego na ali za około 80 zł, 300 mikronów. Paczka dotarła w 10 dni. Teraz wszystkie warki będę puszczał