Wpis z mikrobloga

Hej,

postanowiłem samodzielnie wykonać szafę wnękową do swojego mieszkania, wymierzyłem sobie wnękę (WNĘKA) i rozrysowałem szafę (SZAFA).

Czy ktoś wykonywał szafę wnękową i mógłby rzucić okiem i ewentualnie dać jakieś rady odnośnie wykonania takiej szafy (tolerancje wymiarów płyt, np podwójne boki + listwy maskujące)?

Wymiary korpusu (KORPUS) [cm]:
KW (wysokość korpusu) = 256
KS (szerokość korpusu) = 80.1
KG (głębokość korpusu) = 58.3

GP (grubość płyty) = 1.8
GF (grubość frontu) = 1.8

Korpus jest cofnięty względem wnęki o 2 cm (1.8 grubość frontu + 2 mm), żeby szafa z frontem we wnęce licowała ze ścianą obok.

Formatki [cm]:

boki szafy: 256 x 58.3
wieniec górny/dolny: 76.5 (KS - 2*GP) x 58.3
półki: 76.4 (1mm węższa od wieńca) x 57.5 (cofniecie półki wgłąb szafy)
cokół: 76.5 x 6

Chciałbym zamontować w szafie 3 szuflady na prowadnicach dolnego montażu (link -> https://allegro.pl/oferta/prowadnica-ntp-do-szuflad-dolny-montaz-550-3-4-wys-7497610094).
Przestrzeń na 3 szuflady to [cm]: 91 x 76.5 SZUFLADY)

Formatki szuflad [cm]:

dno szuflad: 55 x 71.6 (wnętrze szafy [76.5] - 4.9 z dokumentacji prowadnicy)

front szuflady 1: 19 x 73.5
bok szuflady 1: 15 x 55
tył szuflady 1: 15 x 71.6

front szuflady 2/3: 32.5 x 73.5
bok szuflady 2/3: 25 x 55
tył szuflady 2/3: 25 x 71.6

Z góry dziękuje za każdą uwagę i poradę. ;)

#meble #urzadzajzwykopem #pytanie #remontujzwykopem #kiciochpyta #stolarstwo
  • 12
@Sibikk: nie mam niestety tak dlugiej waserwagi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zostawiłem w wymiarach -2/3mm żeby weszło w ogóle do wnęki :D
u mnie aż tak krzywych nie ma, ale 1cm róznicy jest :D
jak sobie radziłeś z tym?
@hultajson: Ja mam drzwi przesuwne, i drzwi tak wypoziomowałem że są ok na jednej stronie. Poziom wyrównałem płytą ciąłem 4 paski po skosie i skleiłem, w na poczatku 5mm na końcu 45 wygląda jako tako ale przynajmniej drzwi same nie zjeżdżają.
@hultajson:
W jaki sposob postawisz ta szafe do pionu? Chyba ze zmontujesz na stojaco, ale to juz wyzsza szkola jazdy. Glebokosc bokow dal bym mniej o 10 mm bo byle krzywizna wypcha korpus i fronty nie zlicuja sie. Fronty licz 20 mm grubosci zeby bylo wygodnie na zawiasach regulowac i zlicowac.
Szerokosc szafy 801 mm ?? Przy 2 mm luzu daje sobie reke uciac ze nie da rady wsunac tej szafy
@bobiczek: myślałem nad rozbiciem szafy na dwa segmenty właśnie, tylko boję się o stabilność tego.

Właśnie o takie wskazówki mi chodziło ;) pierwszy mebel za który się biorę, żeby zaoszczędzić trochę kasy, niestety od razu wnękowy... ;p Zaczekam jeszcze na podpowiedzi @marcel_pijak, ale będę miał Twoje na uwadze ;) Dzięki!

Piszesz o listwach startowych tylko nie bardzo wiem co masz na myśli? Chodzi o cokołową? Nie mogę znaleźć innej "meblarskiej".