Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 86
Równo rok temu przeprowadziliśmy się do obecnego mieszkania. Postanowilismy zrobić sobie ścianę z plyt betonowych w sypialni, za lozkiem. Dziś rano patrzę, jedna z plyt odstaje. Podchodzę, wyszła gładko, w ogóle nie trzymała.
Ściana była gruntowana, plyt klejone na specjalnym kleju do betonu. Dlaczego odpadło? Co zrobić żeby znowu nie odpadła? Trochę boje sie teraz spać W moim łóżku.W komentarzu zdjęcie płyty z klejem.
#budownictwo #beton #kiciochpyta #remontujzwykopem
skalar_neonka - Równo rok temu przeprowadziliśmy się do obecnego mieszkania. Postanow...

źródło: comment_1597557846rs19JtRL51K6gX6xPaSLvK.jpg

Pobierz
  • 117
@kacor87:
mozliwe że grunt był byle jaki , a stare podłoże pod powłoką nie miało przyczepności, w takich sytuacjach jeśli stary tynk trzyma, to betocontackt i pojechał dalej
@skalar_neonka: Na jaki klej było to klejone? Miałem okazję kilka razy montować beton architektoniczny i warstwa kleju była zwykle o wiele cieńsza (płyty betonu były bliżej powierzchni ściany). Ja używałem kleju 2-składnikowego, chyba Mapei keralastic t lub przy docinkach zwykłego Mamuta.

Robiłem testy na różnych powierzchniach i próby oderwania (siłowe) dawały taki rezultat: pęknięcie betonu architektonicznego, wyrwanie kawałków ściany (np. kawałki bloczków gipsowych w miejscu gdzie był klej).

Twoje płyty były
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 42
@skalar_neonka: kolego tynk jest ok. Wiązanie tynk płyta dało ciała. Przyklej ta co odpadła na mamuta albo inna ośmiorniczkę i czekaj czy reszta będzie odpadać. Jeśli tak to wezwij tych partaczy co ci to robili i niech zrobią to porządnie tak jak pisałem. Beton kontakt -warstwa szczepna i dobry klej najlepiej biały żeby nie oddbawic. Atlas lub Mapei lub Ceresit. Na tych 2 firmach nigdy się nie zawiodłem. I koniecznie na
@skalar_neonka: mialem to samo ale w salonie. Generalnie zle przygotwana sciana. Najlepiej to wyryc w niej poziome bruzdy zeby klej sie wgryzl w sciane. Ja ze wgledu na male dzieci zdjalem ten beton i zrobilem tynk przypominajacy beton. Jak sie uprzesz to mozesz wykonawcy pokazac, ze #!$%@? robote i niech to ogarnia.

EDIT: Wez jakis srubkret z gumowa raczka i popukaj w inne plyty jak bedzie gluchy dzwiek to znaczy ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@skalar_neonka: tam na ścianie, gdzie masz te jasne smugi to miejsca, w którym klej miał kontakt ze ścianą. Teraz spójrz na płytkę i pomyśl ile ważyła z tym klejem. Podejrzewam, że ściana mocno odbiegała od pionu i ktoś próbował tym klejem to skorygować, ale jest go zdecydowanie za duzo. Sprawdź jak trzymają się pozostałe płytki, ale wygląda na to, że na wszystkich jest podobnie. Jeśli chcesz to zrobić porządnie, zdemontuj je