Wpis z mikrobloga

Fundamentalną przeszkodą w zwiększeniu swoich praw dla osób LGBTQ+ w Polsce (i na świecie) jest to, że nie poprzestały na trzech literach LGB. Przecież gdyby homoseksualiści i biseksualiści odcięli się od TQ+ mających dziwne antynaukowe pomysły na temat płci, to małżeństwa i adopcje mieliby jak w banku, a tak reszta alfabetu ciągnie ich w dół bo właśnie z tym się środowiska LGBT wszystkim głównie ostatnio kojarzą.

Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

#lgbt #polityka #4konserwy #neuropa #przemyslenia
  • 18
@Kubisuss: tzn mnie zastanawia dorzucanie kolejnych literek. Bo o ile LGB są spójne (orientacja seksualna) o tyle dodatkowe są jakby z innej bajki. Dlaczego nie dorzucić tam jeszcze Brzydkich, Rudych, Inwalidów, i każdej innej "nieuprzywilejowanej" grupy? Co ma T do LGB?
@Kubisuss albo nie, jednak dyskutuje. To "T" to jeszcze nie jest dramat (w końcu są medyczne przypadki płci nie do końca wiadomo jakiej i się to koryguje). Ale Q to już absurd.

@wnocy
@Kubisuss Hmm ale co to znaczy na świecie? Są miejsca na świecie gdzie lgbt mają dużo większe prawa niż w Polsce. We Francji mają legalne związki partnerskie od lat. - a nie wiem czy i małżeństw im nie zalegalizowali choć pewny nie jestem. W USA pary homo sobie surogatki wynajmują i potem na legalu te dzieci wychowują itp. Więc nie ma żadnej globalnej przeszkody, są tylko lokalne.
@Kubisuss: tzn mnie zastanawia dorzucanie kolejnych literek. Bo o ile LGB są spójne (orientacja seksualna) o tyle dodatkowe są jakby z innej bajki. Dlaczego nie dorzucić tam jeszcze Brzydkich, Rudych, Inwalidów, i każdej innej "nieuprzywilejowanej" grupy? Co ma T do LGB?


@wnocy No z tym T to jest problem. Czytałem, że w niektórych krajach jest ponoc dość mocny konflikt w samym lgbt przez to t. W sensie kobiety z LGBT zarzucają
- nieironiczne uznawanie istnienia więcej niż 2 płci


@Kubisuss: które z tych to dwie które istnieją wg. ciebie?
płeć gonadalna
płeć chromosomalna
płeć wewnętrzna (gonadoforyczna)
płeć zewnętrzna
płeć fenotypowa
płeć hormonalna
płeć metaboliczna
płeć socjalna
płeć mózgowa
płeć psychiczna