Wpis z mikrobloga

Co sadzicie o blogu na temat SW&QA w kontekscie dostania roboty? Wyslalem wczoraj aplikacje na wszystkie oferty dla juniorow w Polsce i w Berlinie ale z marnym skutkiem - dostałem 1odpowiedź (klasyka) która wygląda tak:

"Dziękujemy za wzięcie udziału w procesie rekrutacji na stanowisko Software Tester.

Po etapie selekcji aplikacji informujemy, że na ten moment nie możemy zaprosić Cię na rozmowę rekrutacyjną.
Chcielibyśmy zachować Twoje CV w naszej bazie kandydatów na poczet przyszłych rekrutacji. Mamy nadzieję, że nie masz nic przeciwko."

I wiecie co mimo tego, że mam jakieś doświadczenie, zarówno w IT jak i w testach, testuje aplikacje webowe/mobilne niekomercyjne to progu doświadczenia nie mogę przeskoczyć (mógłbym w CV skłamać, że przepracowałem X w firmie Y na stanowisku Z ale nie pozwala mi sumienie) i nie wiem w czym jest problem. CV raczej jest OK, profil na Linkedin OK, na Github'ie raczej OK (trochę czasu nie wrzucałem commitów żadnych ale czy to ma znaczenie? chyba nie) i dodatkowo napisałem sobie w wolnym czasie stronę wizytówkę mojej osoby - nic odkrywcznego, HTML, CSS, JS ale jest ładnie. Może kluczem do sukcesu jest blog aby w ten sposób pokazać, że mi naprawdę zależy? A może znajdzie się ktoś chętny i przejrzy moje CV etc i mi powie gdzie jest problem

pali mi się pod dupą i bezrobotny będę od następnego poniedziałku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#testowanieoprogramowania #pracait
  • 20
@chuyowy_trader: blogiem zachęcisz tyle samo ludzi, ile zniechęcisz, bo część będzie obawiała się wynoszenia informacji z firmy na bloga właśnie - osobiście znam przypadek osoby, która nie dostała pracy z powodu prowadzenia bloga w tej samej tematyce (też było to testowanie)
@kaaban: nie rozumiem do końca - o ile jestem w stanie zrozumieć, że firma może się obawiać, że taka osoba będzie np. praktyki firmy wrzucała na bloga czy dany case jak zrobić coś tak nie rozumiem dlaczego by miało to zniechęcać - przecież testowanie nie kończy się na IT, równie dobrze można testować smaki poprzez podróże kulinarne a to, że jakaś firma odrzuciła czyjąś kandydaturę ze względu na bloga o takowej
@chuyowy_trader:

Wyslalem wczoraj aplikacje na wszystkie oferty dla juniorow w Polsce i w Berlinie ale z marnym skutkiem - dostałem 1odpowiedź (klasyka)


Nigdy nie dostałem odpowiedzi pierwszego dnia po wysłaniu CV'ki. Firmy odzywają się do 3 miesięcy od wysłania CV. Zazwyczaj od tygodnia do miesiąca czasu.

Co do bloga - raczej nie może złapać pracy. Chyba, że aplikujesz na jakieś QA lead'a czy team leada i wchodzisz z bardzo dużym doświadczeniem.
@kaaban: przecież testowanie nie kończy się na IT, równie dobrze można testować smaki poprzez podróże kulinarne a to


Jak porównujesz odkrywanie nowych smaków do pracy QA, to albo się naoglądałeś za dużo reklam kiepskich kursów, albo byłeś w bardzo złej firmie :D

Testować można też wytrzymałość starych ludzi na #!$%@? ich krzesłem. Ale czy to nadal ma cokolwiek wspólnego z testowaniem oprogramowania?
@diarrhoea: raczej to drugie bo reklam nie oglądam. Chodziło mi o samą pasję/zajawkę do testowania a nie to z czym się użeram jako junior, mianowicie stado baranów którym się marzy posada w IT za mityczne 15k którzy nigdy by nie pomyśleli o tym gdyby nie pryzmat wszechobecnego promowania branży i płatnych bootcampów.
@chuyowy_trader: Ok, możliwe, że nie zrozumiałem. Ale po pierwsze - gdybyś używał znaków interpunkcyjnych odpowiednio, to nie było by takich potworków jak:

case jak zrobić coś tak nie rozumiem dlaczego


Dwa - Schodzisz z tematyki bloga o QA na temat bloga o testowaniu jedzenia - to są dwie, skrajnie różne rzeczy, które łączy jedynie nazwa. Twój post zwyczajnie sugeruje, że nie wiesz o czym mówisz.
@diarrhoea: wybacz mi ze nie stosuje znakow interpunkcyjnych odpowiednio na stronie ze smiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro sugerujesz, ze nie wiem o czym mowie to dlaczego sie #!$%@? do mnie zamiast to wytlumaczyc? Chcesz komus zaimponowac w ten sposob? Achievement jakis chcesz zdobyc?

Pytanie dotyczylo konkretnego zagadnienia - jak wplywa blog tematyczny na proces rekrutacji junior testera. Skad to pytanie? Otoz moj drogi, na stanowisko
@chuyowy_trader:

wybacz mi ze nie stosuje znakow interpunkcyjnych odpowiednio na stronie ze śmiesznymi obrazkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mimo wszystko, na tym forum ze śmiesznymi obrazkami zadałeś pytanie dotyczące kariery zawodowej. Zamiast wrzucać papieża inne memy, zadałeś mimo wszystko ciekawe i nieoczywiste pytanie. Więc jako pierwszy nie potraktowałeś tego wyłącznie jako strony do śmieszkowania.
Dodatkowo - jak chcesz być dobrze zrozumiany, to interpunkcję stosuj. Prawdopodobnie (sądząc po
@diarrhoea: a jednak zrozumiales i dziekuje za klarowna odpowiedz :) nie mam zamiaru robic ctrl c ctrl v ani tym bardziej tlumaczyc z angielskiego na polski, raczej myslalem w kierunku konkretnego narzedzia + jezyka tj. selenium, python i moze gherkin bo dosc dobrze sie w tym czuje a malo jest w polskim necie informacji na temat np. Behave
Myslalem tez np. aby pokierowac bloga w tym kierunku od strony praktycznej tj. na przyklad dlaczego lepiej jest uzyc css_selector zamiast xpatha (zmiana 1 elementu i xpath kaput) bo musze przyznac, ze jak zaczynalem to nie rozumialem tego ale z czasem takie "drobiazgi" zaczely byc w 100% zrozumiale dlaczego tak a nie inaczej i nie mialem dobrego instruktora a raczej metoda prob i bledow ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tj. na przyklad dlaczego lepiej jest uzyc css_selector zamiast xpatha (zmiana 1 elementu i xpath kaput)
@chuyowy_trader: mógłbyś podać przykład co masz na myśli? XPath/CSS to praktycznie to samo. CSS jest w teorii troszkę szybszy, a XPath daje większe możliwości jak wyszukiwanie po tekście którego nie obsłużysz w css
@SpPin: mam na mysli, ze jesli podasz sciezke wzgledna lub pelna xPath a ktos pozniej dokona jakiejs drobnej zmiany (np. zmieni element w liscie albo typ listy z na ) to skrypt sie moze wysypac i bedzie trzeba poprawiac a jesli uzyje cssselectora i znajde interesujacy mnie element po konkretnym ID lub danej unikalnej klasie to nawet jak ktos zmieni przykladowa liste to i tak cssselector znajdzie ten element