Wpis z mikrobloga

Jak wygladają zwroty produktów na allegro a konkretnie butów, znalazłem nike niemal 100zl taniej i pod ogłoszeniem widnieje możliwość zwrotu przez allegro 14 dni od otrzymania produktu więc jeśli otworze buty i okażą się podróbkami lub będą za male to mogę je normalnie zwrócić i otrzymam zwrot kosztów
#allegro #olx #zakupy #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DartNorbe: nie, po prostu nie

@Obcy666: masz 14 dni na zwrot (jeśli to firma lub jeśli sprzedawca zaoferował to) i jak nie użyjesz to nie ma podstaw do obniżenia kwoty zwrotu
jeśli to podróbki to masz prawo do reklamacji (np. z rękojmi) i spokojnie możesz zgłosić na policję, ale pewnie nie będzie Ci się chciało, wiec zwykły zwrot brzmi dobrze
  • Odpowiedz
@PanHagrid: Oczywiście, że tak. Dostałeś towar niezgodny z opisem i sprzedający odmawia zwrócenia kosztów? Chcesz POK? To idziesz na policję i zgłaszacie sprawę, która idzie do prokuratury. Tak wyglada kolejność - mnie oszukano na telefonie i odmówili śledztwa a to jednak więcej niż buty kosztowało.

Wiem, że >sprzedawca musi przyjąć zwrot< brzmi jakby było legitnie ale rzeczywistość weryfikuje i wcale nie jest tak, że w przypadku oszusta odzyskasz łatwo pieniądze.
  • Odpowiedz