Wpis z mikrobloga

@przeciwko78: definicja: Pluralizm zakłada poszanowanie zróżnicowań społecznych i kulturowych i uznanie równości poglądów.

po GW, czy OKO.press tego nigdy nie zauważyłem

pisząc niezależnym mówie: niezależnym od czyichkolwiek interesów

wczoraj zrobiłem przegląd ich wiadomości: 7 artykułów lgbt, 3 białoruś, 1 polityka zagraniczna
  • Odpowiedz
@zapster: wPolityce, niezależna, pch24. Co prawda ani razu nie skrytykowali obecnej władzy, ani nie wspominają o aferach, ale to akurat dobre. Po co szkodzić Polsce i Polakom?

zmianynaziemi, nCzas, tajnearchiwawatykanu w celu zdobycia zakazanej wiedzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zapster: niezależna od czyichkolwiek interesów jest Polityka. Należy do dziennikarzy Polityki, to jest stan idealny.
Agora to zresztą też nie jakiś Solorz, który prowadzi interesy z państwem. Żyje ze sprzedawania informacji, także spełnia kryterium niezależności. Podobnie z TVN.
Sprzeciw niezależnych mediów wobec łamania prawa przez Kaczyńskiego nie oznacza że są jednostronne. Nie można przecież szanować kogoś, kto bezprawnie sięga po nienależną mu władzę i rządzi krajem w sposób mafijny. Nie wiem
  • Odpowiedz
@przeciwko78: polityka - bardzo możliwe.

co do TVN - oni po prostu korzystają z układu PIS, PO zgarniają drugi obóz - inaczej im się nie opłaca

GW, to nie ma o czym rozmawiać, dostają od polityków z opozycji masę pieniędzy. Są bardzo lewicowi, przykładów jest masa
  • Odpowiedz
@zapster: Jak już wcześniej wspomniałem, właściciel TVNu nie prowadzi innych interesów z państwem, żyją ze sprzedawania rozrywki i informacji.
GW nie dostaje pieniędzy z opozycji, o czym ty w ogóle piszesz.
  • Odpowiedz
@przeciwko78: Żyją z reklam jak już, ludzi przyciągają informacje, skoro jest już rządowa telewizja, to pozostaje im robić materiały pod opozycję. To jest czysty biznes, nie ma to nic wspólnego z pluralizmem.

Co do GW - AMS (spółka agory) ma monopol w Warszawie na treści reklamowe - wpisz sobie "ustawa krajobrazowa Warszawa"

patrząc wstecz: https://wgospodarce.pl/informacje/20216-rzad-dal-gazecie-wyborczej-gigantyczne-kwoty-na-media-wspierajace-po-wydano-ponad-125-mln-zlotych-wszystko-z-kieszeni-polakow

widać, że mało wiesz, nie będę odkrywał przed Tobą koła
  • Odpowiedz
@zapster: Ale to raczej o PISie źle świadczy niż o Agorze. PIS nienawidzi wolnych mediów, a Kaczyński z różnych względów nienawidzi Michnika.
Poprzednia praktyka była taka, że publikując urzędowe komunikaty czy ogłoszenia kierowano się zasięgiem, a ten Wyborcza ma ogromny. Malejący jak każda papierowa prasa ale nadal spory.
PIS ogłasza to w swoich gazetkach, które mają mizerne nakłady. To jest mafijna praktyka. Zwłaszcza że normalne partie nie mają swoich koncernów medialnych
  • Odpowiedz