Wpis z mikrobloga

@Fifth_Element: Na logikę to jak masz zieloną strzałkę to ruszasz i potem już przed samymi trójkatami się zatrzymujesz i patrzysz czy możesz jechać. Jakby światła całkiem nie działały to wtedy patrzysz tylko na znaki.
@Fifth_Element: zatrzymujesz sie zawsze PRZED czerwonym sygnalizatorem, potem jeśli jest zielona strzałka i kierujesz się w prawo wjeżdżasz za sygnalizator, oczywiście ustępując miejsca wszystkim z lewej. Dlatego jest możliwe, że w sytuacji na zdjęciu będziesz musiał zatrzymać się 2x (przed sygnalizatorem obligatoryjnie i przed trójkątami, jeśli ktoś będzie jechał z lewej).
@Fifth_Element: właśnie na tym #!$%@? prawko za 1 razem XD. Niestety trzeba się zaytzymac przed sygnalizatorem No i przy trójkątach też by wypadało, bo często jest ograniczona widoczność i lepiej się zatrzymać/zwolnić żeby komuś się pod koła nie #!$%@?
@Fifth_Element:

Sygnał ten zezwala na ruch w najbliższą drogę na skrzyżowaniu w kierunku wskazanym strzałką, po zatrzymaniu się przed sygnalizatorem.


Czyli obowiązek jest tylko przed sygnalizatorem, wszelkie zatrzymania w innych miejscach nie są obowiązkowe.

bo jaki sens przed sygnalizatorem jeśli nie widzę dobrze skrzyżowania i nadjeżdżających samochodów?


No to jeśli nie widzisz dobrze to nikt nie zabrania zatrzymać się również przy trójkątach, za to jeżeli widzisz dobrze i nic nie jedzie
@vertical: Jak działa sygnalizacja, jedziesz zgodnie z nią, jeśli nie działa a jest policjant to zgodnie z tym co pokazuje, jeśli nie działa i nie ma policjanta to zgodnie ze znakami.

Ta strzałka mówi, że w sumie masz czerwone, ale jak nikomu nie zagrażasz możesz jechać. Nie wiem co mówi prawo o zatrzymywaniu się w konkretnych miejscach, ale możesz się spodziewać pieszego na każdych pasach (za sygnalizatorem i za skrętem) i
Nie wiem co mówi prawo o zatrzymywaniu się w konkretnych miejscach, ale możesz się spodziewać pieszego na każdych pasach (za sygnalizatorem i za skrętem) i aut skręcających w ulicę którą wskazuje, które mają wtedy pierwszeństwo.


@Aboin: że trzeba się zatrzymać przed sygnalizatorem z czerwonym światłem, niezależnie czy jest zielona strzałka. Przy trójkątach na ziemi możesz się zatrzymać, żeby ustąpić ale jak nic nie jedzie to nie musisz.
Jak działa sygnalizacja, jedziesz zgodnie z nią, jeśli nie działa a jest policjant to zgodnie z tym co pokazuje, jeśli nie działa i nie ma policjanta to zgodnie ze znakami.


@Aboin: Ja to oczywiście wiem, rozmawiamy o działającej sygnalizacji, sam fakt że wyświetla się strzałka znaczy że działa, bardzo rzadko policjant kieruje ruchem przy działającej sygnalizacji, ja się jeszcze nie spotkałem :)

Prawo o zatrzymywaniu się w konkretnych miejscach mówi tyle,
@Fifth_Element: czerwone swiatlo to bezwzględne zatrzymanie przed sygnalizatorem. Czego Wast tam uczą na tych kursach? Jak już się zatrzymasz i dalej świeci zielona strzałka to możesz jechać ustępując wszystkim innym pierwszeństwa - samochodom, pieszym, rowerom, łosiom, kunom, lisom, jenotom...
@Fifth_Element: ten przepis z zatrzymywaniem się do 0, bo może iść pieszy jest totalnie z dupy, bo raz że wiele skrzyżowań jest tak zrobionych że pieszy często nie ma zielonego a Ty przy strzałce i tak musisz zerować przez co zmniejsza się przepustowość skrzyżowania i zamiast pięciu kierowców przetaczającch się przejedzie raptem 1-2, a jeszcze w wielu przypadkach po skręcie w prawo załapiesz się na zielone dla pieszych i znowu stanie