Wpis z mikrobloga

Jaki namiot 2osobowy?
Do 3kg, max 600zł, fajnie jakby miał nie było ciasno i był jakiś przedsionek użyteczny a nie 30cm długości. Ma być wożony na rowerze to fajnie by był kompaktowy po złożeniu (raczej odpadają samorozkładające się)

Chciałem zamówić Naturehike cloud up 2, ale wychodzi 530zł i też nie wiem czy właściwą wersję wybieram (praktycznie takie same namioty różnią się ceną np. aliexpress
I chciałbym żeby tak do 2tygodni doszło.

Drugie pytanko - taki śpiwór będzie okej? (też stosunkowo lekki śpiwór na rower, da się spać teraz i jesienią)
https://allegro.pl/oferta/campus-bardzo-lekki-spiwor-vello-50-mumia-0-68kg-9473765397
Zakładam, że biorę na wakacje, ale jak bedzie w nocy naprawdę ciepło to mimo, że temp max komfortu to 19stopni, to nie powinienem się grzać jak rozepnę ten śpiwór?
#namiot #trekking #podroze
  • 8
  • Odpowiedz
@Lewo: Co do namiotów - używamy w ekipie Mongara 2 oraz Lanshana 2 - oba są nieduże i oba (chociaż Lanshan bardziej) zmieszczą się w Twoim budżecie. Mongar to już samonośna konstrukcja, do Lanshana potrzebujesz kijków trekkingowych. Cloud Up 2 to też fajne rozwiązanie, ale sam sypiam w hamaku, więc więcej Ci informacji o namiotach nie podam z racji braku doświadczenia.

Co do śpiworów - "włókna poliestrowe 50 g/m2 Hollowfibre"
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Afrati namiot mongara2 w opisie ma że duży a wymiary sypialni 135x210x100. To chyba standardowo? Z naturehike pomyślałem że wezmę P-Series 2 - tani i lekki. Kolory tylko przyciągające owady ale ma anty UV.

To jak czytać parametry materiałów śpiwora? Jeszcze rozważam modele Bergson Ultrapack, Fjord Nansen Fredvang. Ogólnie zakładam temp komforotu 10, limf. 5, max 15/20 Jest jeszcze model campus vello 80 trochę cieplejszy
  • Odpowiedz
@Lewo: Czytanie parametrów temperaturowych śpiwora ma sens tylko wtedy, kiedy producent mierzy ten śpiwór/rodzinę śpiworów wg EN13537. Większość "chińczyków" - czyli np Campus (firma polska, ale produkuje w chinach) tego oczywiście nie robi, bo to kosztuje.

Brałbym Fjorda.
  • Odpowiedz
@Afrati: ogólnie wszystko to chińczyki. Jeśli chodzi o "wypełnienie" to patrzyć, żeby nie było za mało napchane tj żeby było conajmniej 100g/m2?

Ogólnie przyjmuje taktykę, że wolę wziąć trochę cieplejszy, tj temp lim ~5, kom ~10-12, max 15-20
bo w lato w nocy jest raczej 20stopni, jak cieplej to mogę się rozpiąc a chciałbym móc się przespać jesienią.
Z Fjorda Nansena z budżecie do 200zł, najbliżej chyba
  • Odpowiedz
@4nietwojinteres4: Już od dłuższego czasu nie widziałem się z kumplami, którzy używają swoich Mongarów, ale namioty są cały czas używane i nie słyszałem nic o jakichkolwiek problemach. Jeśli dwie mniejsze osoby, to nie powinno być problemów.

@Lewo - wybacz, przeoczyłem Twoje pytania. Kupiłeś śpiwór czy wciąż potrzebujesz pomocy? ;)
  • Odpowiedz