Wpis z mikrobloga

Nosz #!$%@? jak to jest możliwe ze wszyscy maja internet w domu, służbowy nie chce się połączyć z internetem na którym działa od marca, a na dodatek ogólnie śmiga jak ta lala jak połączę z hotspota z telefonu.

Czemu nie możesz sobie ignorować innej sieci tylko te która potrzebuje i akurat w godzinach pracy - bo Windows zdecydował ze ta sieć już jest be 15 minut po tym jak zaczęłam pracować

No już mi się pomysły kończą jak to naprawić

#windows #it
  • 12
@PaulStanley: może trywialne ale spróbuj na początek, jak masz tą sieć "zapamiętaną" w systemie to ją usuń. Spróbuj z ręki przypisać sobie adresacje i ponownie spróbuj się połączyć.
@Filip3k91: co? XD

@ceb0lak: tak zrobiłam. Nic. Zresetowalam i przeinstalowałam kartę sieciowa. Nic. Dałam poprzedni sterownik (były dwa). Nic. Próbuje teraz się połączyć żmudnie przez cmd żeby zobaczyć co wypluje, bo „unable to connect” mi gowno mówi.
Biorę tez pod uwagę ze trzeba będzie wrócić do punktu przywracania ale to już zrobię jak wszystko zawiedzie.
@PaulStanley: Type ‘Registry Editor’ in Windows Search
Open it and find: “HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NlaSvc\Parameters\Internet”
Change the “EnableActiveProbing” value from 0 to 1
Click ‘OK’, close the editor
Restart your computer
@MacAron: panie ja sama opóźniam, dopiero jak nnie przestanie denerwować okienko po paru tygodniach/miesiacach wtedy się zgadzam. U mnie komputer wiecznie na uśpieniu wiec aktualizacje nie mogą się same zeobic