Wpis z mikrobloga

Dzień dobry!
Czesiek nakupił w nocy grubo, więc coś tam z tego całego żarcia się przyjęło. :)
Po pierwszym ważeniu wyszło całe 15 g. Nie wiem czy to dużo czy mało, ale mam nadzieję, że będzie przybywać.
Nie bardzo chce pić. Jest mega wystraszony (takie mam wrażenie). Wcześniej chętniej otwierał dzioba. Teraz zjadł tylko 3 kulki serowego ulepa. Spróbuję za pół godziny czy godzinę. Narazie nakryłem go "kołderką" z ręcznika papierowego i siedzi cicho. Chyba drzemie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trzymajcie kciuki!

#czesiekthekos #ptaki #natura #zwierzaczki #zwierzeta
Pobierz Krzewka - Dzień dobry!
Czesiek nakupił w nocy grubo, więc coś tam z tego całego żarci...
źródło: comment_1597120690QXgaoHObc5yUDb7sFk3KBN.jpg
  • 16
@Krzewka: @kod_rabatowy: Moze z ta temperatura to jest dobry trop. Wsadz do pudla termometr i sprawdz jaka jest temperatura. Moze bedzie trzeba lampe dac pod pudelko.
Okryj go recznikiem papierowym i sprawdz jaka jest reakcja, czy siedzi z otwartym dziobem. Wtedy znak ze jest mu za goraco.
A jak tam azyle, odzywaja sie?
Kulki serowe sa spoko i polecaja je w poradnikach ratowania ptakow wiec w czym problem?
@wilku88 No właśnie kulek serowych sam sobie nie wymyśliłem. Nawet bym na to nie wpadł... A ptaszek temperature ma OK. W pudełku jest ok. 33 stopnie. Mierze termometrem, który trzymam w środku. Widać sztyce termometru w pierwszym poście. Nie pomyślałem natomiast żeby ogrzewać pudełko od spodu. Grzałem z góry i częściowo zasłaniałem ręcznikiem, żeby nie razić ptaszka.
@wilku88 Jest dobrze. Rano musiał mieć jakiś chumor. Zjadł już ze 4 razy, popił, śpi. Teraz dałem mu posiekanego, czerwonego robaka. Posmakował. :) Jutro rano ważenie. Zobaczymy jak się rośnie.