Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 607
Cześć! Od jakiegoś czasu projektowałem Fort żołnierzy imperialnych. Zainspirowałem się zatoka barakud.
Od dziecka uwielbiałem zestawy piratów. Chciałem stworzyć własny. Naturalną przeciwwagę do zatoki. Spędziłem miesiąc na projektowaniu, tygodnie na kompletowaniu części i 5 dni na budowie.

#lego
l_lucky - Cześć! Od jakiegoś czasu projektowałem Fort żołnierzy imperialnych. Zainspi...

źródło: comment_1597081170A9gIXZIcpG1qR6qskoG1zC.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Mopsiak: sporo klocków miałem w domu (kupowałem kolekcje ludzi na allegro), części które musiałem dokupić kosztowały ok 700 PLN
  • Odpowiedz
@l_lucky możesz mniej więcej ile potrzebowałes na to kasy? I jaki program sobie ścigać bo kiedyś było z lego. Chciałem sobie zaprojektować mini bazę kosmosu - może połowę z tego. Do tego dokupić od jednego Mireczku tutaj parę zestawów. (Wiem wiem nie da się tak, bo to będą różne klocki, ale fajnie byłoby wiedzieć jak w ogóle zabrałaś się za projekt, listę klocków i kupno
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirek_Cebula: dzięki! Do projektowania wykorzystałem mecabricks.com. Nie wiem czy to najlepszy edytor, ale ja już nauczyłem się korzystać więc nie będę zmieniał. Z niego można wyciągnąć listę potrzebnych klocków w csv. Z csv wygenerowałem XML który można zaimportować na bricklinku jako wishlista. Trochę trzeba pokombinować żeby zrobić to poprawnie (konwersja kodów kolorów itp) . Klocki kupowałem przez bricklink. Dodatkowo licytowałem zmieszane klocki na allegro. Nie jestem w stanie oszacować całych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirek_Cebula: zacząłem od wypisania sobie tego co chce żeby projekt zawierał. Np loch, piwnica na rum, gabinet admirała. Później rozrysowałem sobie bryle na kartce. Chciałem aby bryła była zróżnicowana A zarazem spójna. I zaczalem projektować znaki szczególne które chciałem powielać w całym projekcie. A później to już tylko mozolne klikanie:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirek_Cebula: dodatkowo kilka razy zmieniałem koncepcję. Dopracowywałem kolorystykę. Pytałem żony co ona by zmieniła itp. Zbierałem feedback aż uznałem że można zamawiać części :)
  • Odpowiedz