Wpis z mikrobloga

uwaga, przedstawiam dowód, że moderacja ma dostep do prywatnych wiadomości

We wpisie: https://www.wykop.pl/wpis/51308311/jak-kiedys-sie-wkurzyliscie-ze-nie-mozecie-wyslac-/ napisałem, że wysyłam prywatne wiadomości do zbanownego użytkownika aby stworzyć sobie archiwum gy nie mam możliwości przesłania informacji w inny sposób.

Nie napisałem do jakiego.

Po 20 minutach tworzenia sobie mojego archiwum przedstawionym sposobem (na scrrenie widzicie kolejne 3 linki w archiwum bo mam zamiar nadal je tworzyć mimo tej akcji), nagle z konwersacji usunięte zostało praktycznie wsyzstko aż do 4 miesięcy wstecz + kilka wiadomości sprzed 4 miesięcy.

Czy nie kwalifikuje się to pod przestępstwo naruszenia tajemnicy korespondencji? Jeżeli tak mam zamiar skorzystać z pomocy pawnej, bo zaczynają mnie denerwować takie ingerencje we własną prywatność.

Żądam też publicznych wyjaśnień ze strony administracji wykop.pl

#afera #prawo #bezpieczenstwo #bezpieczenstwowsieci #wykop
bizonsky - uwaga, przedstawiam dowód, że moderacja ma dostep do prywatnych wiadomości...

źródło: comment_1597073018LNrRkeTHUzOEDmbtZ6ebGC.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@bizonsky: Tajemnicy czego xD? Prywatność? xD Przecież ty dobrowolnie zakładasz konto na wykopie, gdyby moderacja nie miała wglądu w prywatne wiadomości to mógłbyś go używać do nielegalnych rzeczy typie.
Prywatne wiadomości są pewnie usuwane po jakimś czasie.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: napisz do kogoś prywatną wiadomość, a przekonasz się, że nie są usuwane wcale, a u mnie zostały usunięte 20 minut po ich dodaniu mimo braku złamania jakiegokolwiek punktu regulaminu + naprawcowałem sie przy tym
  • Odpowiedz
@bizonsky: wysyłasz nieszyfrowaną wiadomość na serwer wykop.pl o jakiej tajemnicy wiadomości ty mówisz? Nawet na messengerze wiadomości są sprawdzane przez algorytmy i ludzi.
Chcesz tajemnicę korespondencji? Szyfrowanie end-to-end
  • Odpowiedz
@LM2137: ja się nie znam, ale wydaje mi się że przeglądanie wiadomości prywatnych (w momencie kiedy upublicznianie ich treści np. bez zgody odbiorcy/nadawcy karane jest banem) przez jakiegoś randoma bez wykształcenia i bez żadnej podstwy aby to robić, nie jest w porządku
  • Odpowiedz
ps. po wpisie i znalezisku zamknęli ryja i dalsze wiadomości jakoś już nie są usuwane, ale nic nie napiszą na ten temat, bo są tchórzami i boją się, że kolejna połowa użytkowników stąd zniknie, a tak liczą mimo cenzury i głupich akcji jak ta, że się ostaną. gdyby nei nocna to już by mnie tu nie było
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: tu mam wszystko kompaktowo, więc podziękuję (ale dzięki)
dalej wysyłam se te wiadomości i już nie kasują... ale też nie wyjaśniają czemu to zrobili ¯\_(ツ)_/¯ kiedyś na takich ludzi mówiło się "boidudek", dziś synonimem tego słowa jest "moderator wykop.pl"
  • Odpowiedz
Pw to pw. Każda prywatna korespondencja wysyłana przez A do B jest chroniona prawnie w RP. Administracja wykopu nie decyduje o tym czy ta korespondencja jest chroniona, decyduje o tym mechanizm. Ochrona korespondencji obejmuje nie tylko listy, email ale także wszystkie techniczne metody przekazywania prywatnych wiadomości. To czy jest to prywatna firma, stowarzyszenie, cokolwiek - nie ma żadnego zdarzenia. Google jest firmą prywatną i email na ich serwerze, w skrzynce nadawczej nadawcy,
  • Odpowiedz
@tomasz-saczynski: taki mam zamiar, zresztą zaciekawiło mnie że nie ma nic o PW w regulaminie, nazywazją coś prywatną wiadomością, a nie jest to ujęte w Polityce Prywatności nawet, to chyba nie jest ok
  • Odpowiedz
Od dawna miałem takie podejrzenia, że m0deracja wpycha nos tam gdzie nie powinna. Jeśli to okaże się prawdą można poczynić jakieś kroki prawne?
  • Odpowiedz