Wpis z mikrobloga

Eli Mirki, potrzebuję porady specjalisty. Mam zamiar położyć w salonie panele winylowe oraz w przedpokoju płytki. Problem polega na tym że panele mają tylko 6mm wysokości (podkład jest zintegrowany). A płytki maja 9mm + klej. Czyli różnica wysokości wyjdzie przynajmniej 6mm. Babka co mi sprzedaje panele mówi, że to żaden problem wystarczy zeszlifować nieco wylewkę pod płytkami i się wyrówna. Ale trochę jej nie ufam. Nawet nie wiem jak wysoka jest wylewka mieszkanie jest wciąż w budowie, nie mam do niego dostępu. To realne zeszlifować 6mm wylewki w przedpokoju? #remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #kiciochpyta
  • 12
  • Odpowiedz
@Krupetto1 Faktycznie, to co pisze @River_Song jest też moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Możesz kupić panele winylowe w kształcie i kolorze płytek i będziesz miał problem z głowy. Albo zrobić w całym mieszkaniu jedna podłogę - to jest moim zdaniem najlepsze. Ja dosłownie za dwa tygodnie będę kładł właśnie panele winylowe w przedpokoju.
  • Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi. Te panele winylowe mają zintegrowany podkład samoprzylepny. Po prostu je kładziesz i tyle.

Wylewka odpada, bo musiałbym wylewać pod prawie całe mieszkanie (65m2). Właśnie jeden spec mi odpisał, że szlifowanie wylewki to nie jest prosta sprawa. Maszyna zeszlifuje większość, ale rogi trzeba kuć, bo nie sięga.

Najłatwiej kupić grubsze panele. Dla mnie spoko, przecież są setki wzorów do wyboru. Tylko żonie żaden inny nie pasuje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz