Wpis z mikrobloga

Gdańsk! Trójmiasto! Mirki i Mirabelki! Bądźcie jutro z nami!
Wyraźmy sprzeciw wobec brutalności policji po wczorajszych dramatycznych wydarzeniach w Warszawie!
Wyraźmy przeciw legalizacji przemocy wobec kobiet w postaci zapowiedzi wycofania tzw. Konwencji Stambulskiej!

Jeśli, tak jak ja, nie wiecie co zrobić z tą złością i bezsilnością - idźcie na protest!

#gdansk #trojmiasto #lgbt #neuropa #teczowepaski #protest #wydarzenia #bekazpisu #stopbzdurom
czarujacy_karmelek - Gdańsk! Trójmiasto! Mirki i Mirabelki! Bądźcie jutro z nami! 
W...

źródło: comment_15968896409zMxdnzJf4Yb6Rc5jXU9jq.jpg

Pobierz
  • 34
@KarmazynowyHefalump: Ta Konwencja obowiązuje i sądy w Polsce mogą jak najbardziej podczas wydawania wyroków powołać się na nią.

Większość rzeczy które są zawarte w tej konwencji od dawna są w polskim prawie i usuniecie tej konwencji tego nie zmieni


Ale nie wszystko. Dla przykładu, polskie prawo nie uwzględnia czegoś takiego, jak przemoc ekonomiczna, a Konwencja już coś takiego wyodrębnia.

Generalnie nie ma żadnego racjonalnego powodu do wypowiedzenia tej Konwencji.
konwencja to luźne postulaty które miałoby przestrzegać


@KarmazynowyHefalump: nie, to nie są luźne postulaty. Pomyliłeś z Powszechną Deklaracją Praw Człowieka chyba xD Konwencja to obowiązujący akt prawny, który znajduje się w porządku prawnym, i wypada bardzo na plus przy innych aktach prawa człowieka, bo nie powtarza wciąż tych samych formułek, tylko wprowadza rozwiązania, których wcześniej w aktach praw człowieka nie stosowano
@Tajemniczy58:

Ta Konwencja obowiązuje i sądy w Polsce mogą jak najbardziej podczas wydawania wyroków powołać się na nią.

W charakterze pewnego rodzaju dyrektyw interpretacyjnych, to tak, rozważania na temat Konwencji mogą się pojawiać w uzasadnieniach rozstrzygnięć. Tyle, że Konwencja zawiera nakazy skierowane do państwa, a nie uprawnienia jego obywateli.
Problemem Konwencji jest to, że nie istnieje jakiś ponadnarodowy organ, do którego można by się zwrócić, gdy państwo nie wypełnia zobowiązań konwencyjnych.
@magicznyKrzysztof a byłeś kiedykolwiek na tych protestach? Bo ja jestem na każdym i nigdy w życiu nie widziałam tego co mówisz. Od 4 lat chodzę na marsze równości i nigdy w życiu nie widziałam uczestników marszu, którzy w jakikolwiek sposób byli nastawieni na zamieszki. Polecam się kiedyś przejść, niesamowita atmosfera, pełna miłości i troski. Wyłącz tvpis. Zresztą co Cię interesuje życie seksualne innych osób? xD
Od 4 lat chodzę na marsze równości i nigdy w życiu nie widziałam uczestników marszu, którzy w jakikolwiek sposób byli nastawieni na zamieszki.


@czarujacy_karmelek: To akurat potwierdzę, byłem raz z ciekawości i nie widziałem ani śladu jakiejkolwiek agresji, ogólnie pełna kultura. Niestety, muzyka straszna, nienawidzę eurodance czy jakiegoś techno. Mój poziom sympatyzowania z LGBT kończy się wtedy, gdy moje uszy zaczynają być gwałcone, od tamtej pory nie chodzę na żadne manify.